TVN Warszawa | Okolice

Zdewastowano pomnik Lecha Kaczyńskiego

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24
gudii 1979/Kontakt 24Zdewastowano pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach

Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Siedlcach został zdewastowany – oblano go białą farbą. Policja szuka sprawców. Pierwszą informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego jest zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Cmentarnej i Wojskowej. Na zdjęciu przesłanym do redakcji Kontaktu 24 widać pochlapaną białą farbą dolną część figury pomnika prezydenta Kaczyńskiego oraz postument.

Jak poinformowała Agnieszka Świerczewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach, do dewastacji doszło najprawdopodobniej ostatniej nocy. - Zgłoszenie o oblaniu farbą pomnika otrzymaliśmy w godzinach porannych. Od momentu, kiedy dowiedzieliśmy się o zdarzeniu, podjęliśmy niezbędne czynności. Na miejscu wykonano oględziny. Sprawdzamy również okoliczne budynki pod kątem monitoringu. Wszczęto postępowanie przygotowawcze w celu ustalenia sprawców dewastacji pomnika – przekazała Świerczewska.

Pomnik Lecha Kaczyńskiego na skwerze u zbiegu Cmentarnej i Wojskowej w Siedlcach został odsłonięty 28 września 2014 roku. Dwuipółmetrowa figura przedstawiająca prezydenta została wykonana z brązu. Posadowiono ją na mierzącym trzy i pół metra postumencie. Figurę wykonano według projektu rzeźbiarza Jerzego Nowickiego.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o dewastacji pomnika Tadeusza Kościuszki w Warszawie:

Pomnik Kościuszki zniszczony po raz drugi
Pomnik Kościuszki zniszczony po raz drugiArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: gudii 1979/Kontakt 24

Pozostałe wiadomości