Podczas lotu motoparalotnią zauważył dym nad lasem

Źródło:
PAP/KWP Radom
Podczas lotu zauważył płonące trawy i drzewa
Podczas lotu zauważył płonące trawy i drzewaAspirant Grzegorz Bartosiewicz/KWP Radom
wideo 2/7
Aspirant Grzegorz Bartosiewicz/KWP RadomPodczas lotu zauważył płonące trawy i drzewa

Podczas lotu motoparalotnią zauważył pożar w okolicach lasu w rejonie gminy Głowaczów. Zareagował natychmiast i powiadomił straż pożarną. Pożar udało się szybko ugasić.

Mł. asp. Malwina Wlazło z zespołu prasowego mazowieckiej policji przekazała że w środę funkcjonariusz Wydziału Kontroli asp. Grzegorz Bartosiewicz, w trakcie lotu motoparalotnią, zauważył dym wydobywający się znad lasu w okolicy gminy Głowaczów, pow. kozienicki.

- Policjant szybko przemieścił się w rejon lasu nad miejscowość Cecylówka-Brzózka, gdzie zauważył palące się trawy oraz drzewa. Natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o pożarze. Na miejsce została wysłana straż pożarna i ogień został ugaszony - zrelacjonowała mł. asp. Wlazło.

Aspirant Grzegorz BartosiewiczKWP Radom

Nie po raz pierwszy

Dodała, że rok wcześniej doszło do podobnej sytuacji.

- Podczas lotu motolotnią policjant zauważył, że w rejonie rzeki Wisły, w okolicy miejscowości Kłoda w gm. Magnuszew, paliły się łąki. Wtedy funkcjonariusz również szybko zareagował, informując straż pożarną - powiedziała przedstawicielka KWP w Radomiu. Dodała, że dzięki zdecydowanej reakcji policjanta, w obydwu przypadkach udało się uniknąć dużych strat materialnych.

Podczas lotu zauważył pożarAspirant Grzegorz Bartosiewicz/KWP Radom

Pasja do latania

Aspirant Bartosiewicz służy w policji od 18 lat, paralotniami lata od sześciu. W latach 90. latał szybowcami. Należy do aeroklubu, ma licencję pilota i lata na paralotniach swobodnych oraz z napędem.

Paliły się trawy i drzewaAspirant Grzegorz Bartosiewicz/KWP Radom

Źródło: PAP/KWP Radom

Źródło zdjęcia głównego: Aspirant Grzegorz Bartosiewicz/KWP Radom

Pozostałe wiadomości