Znów pojedziemy mostem Syreny. Gdy zwężą Grota

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plMost Grota-Roweckiego idzie do remontu

Na czas przebudowy mostu Grota-Roweckiego drogowcy muszą postawić tymczasową przeprawę przez Wisłę. Taki warunek postawił urząd miasta, aby kierowcy jak najmniej odczuwali skutki robót.

- Zakładamy możliwość ustawienia takiej przeprawy. W tej chwili trwają analizy, między innymi odnośnie dokładnej lokalizacji tymczasowego mostu - przyznaje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tymczasem "Gazeta Stołeczna", która pierwsza poinformowała o planach drogowców twierdzi, że tymczasowa przeprawa ma stanąć między mostem Grota-Roweckiego, a Klubem Sportowym "Spójnia".

Jak się okazało, to urząd miasta postawił drogowcom warunek, że na czas remontu ma powstać dodatkowy most. Zdaniem urzędników, uciążliwości związane z modernizacją Grota będą bardzo duże. - Zależało nam na zapewnieniu mieszkańcom tymczasowego przejazdu w tym rejonie miasta - mówi Agnieszka Kłąb z biura prasowego ratusza.

Drogowcy w tym celu chcą wykorzystać wojskową konstrukcję - most Syreny, który był wykorzystywany m.in. przy przebudowie Trasy Toruńskiej.

Przedłużający się przetarg

Tymczasem przetarg na modernizację mostu Grota-Roweckiego się przedłuża. Drogowcy już po raz piąty wyznaczyli termin składania ofert. - Stało się tak, ponieważ od zainteresowanych przetargiem firm otrzymujemy mnóstwo pytań, na które musimy przygotować szczegółowe odpowiedzi - wyjaśnia Tarnawska.

Według założeń inwestycji, przeprawa ma zostać poszerzona do pięciu pasów ruchu w obu kierunkach (dwa dla drogi S8 i trzy dla ruchu lokalnego). Przetarg dotyczy także przebudowy Trasy AK od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Ten odcinek ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku. W tym rejonie mają powstać ekrany akustyczne, a także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Na przebudowę urzędnicy chcą przeznaczyć blisko miliard złotych. Około 85 proc. z tego to dofinansowanie z UE.

bf//ec

Most Syreny służył kierowcom podczas przebudowy Trasy ToruńskiejTVN24

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości