Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Zima wstrzymała budowę ronda

  TVN Warszawa

  Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plRondo wciąż niegotowe

  Miało być nowe rondo, są zamknięte ulice i plac budowy. Zakończenie budowy ronda u zbiegu Bysławskiej i Mozaikowej opóźnia się, a mieszkańcy nie kryją irytacji. - Nie dość ze końca nie widać, to robotnicy całkowicie zniknęli z placu budowy – alarmują. Urzędnicy rozkładają ręce i tłumaczą, że wszystkiemu winna jest pogoda.

  O przeciągającej się budowie ronda w Wawrze napisał na warszawa@tvn.pl Marcin: - Dziwne rzeczy dzieją się z budową ronda Bysławska - Mozaikowa. Budowa rozpoczęła się pod koniec października i miała skończyć się do świąt. Nie dość ze końca nie widać, to robotnicy całkowicie zniknęli z placu budowy - zaalarmował.

  Te doniesienia potwierdził nasz reporter, który pojechał na miejsce. - Widać, że drogowcy wykonali już dużo pracy, natomiast jeszcze bardzo dużo jest do zrobienia. Najprawdopodobniej ze względu na pogodę nikt nie pracuje przy budowie ronda. Dookoła widać elementy budowy - relacjonował Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

  O przyczynę opóźnień przy budowie ronda, która rozpoczęła się pod koniec października i miała potrwać około dwóch miesięcy, zapytaliśmy dzielnicę. Ta tłumaczy, że wszystkiemu winna jest pogoda - jest za zimno.

  Winna zima

  - Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Bysławskiej i Mozaikowa jest na ukończeniu, brakuje jedynie wierzchniej warstwy ścieralnej asfaltu. Jednak w związku z panującymi obecnie warunkami atmosferycznymi nie istnieje techniczna możliwość ułożenia tej warstwy - wyjaśnił Konrad Rajca, rzecznik Wawra. - Według standardów, aby położony asfalt spełniał wszelkie możliwe standardy jakości, temperatura powinna wynosić powyżej 5 st. C – poinformowała z kolei Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

  Urzędnicy i drogowcy czekają więc na poprawę pogody i przekładają termin otwarcia ronda. Na kiedy? Jak zaznaczył Rajca, prace zostaną zakończone najpóźniej w kwietniu. - Jeśli pogoda pozwoli to termin ten będzie przyspieszony - podkreślił. Wtedy również przywrócona zostanie standardowa organizacja ruchu w tym rejonie.

  Wodociągowcy też czekają na lepszą pogodę

  Do końca kwietnia ma także zakończyć się odtwarzanie nawierzchni na odcinku ul. Bysławskiej od ul. Poezji do Włókienniczej, gdzie budowana była kanalizacja. Inwestycja jest prowadzona równolegle z budową ronda.

  - Do grudnia zeszłego roku wykonawca wybrany przez MPWiK wybudował 300-metrowego odcinka kanalizacji w ulicy Bysławskiej wraz z odcinkami sieci do granic nieruchomości. Pozostało odtworzenie nawierzchni – przekazał Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

  Kilka miesięcy utrudnień

  Na razi mieszkańcy muszą więc uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o utrudnieniach w rejonie Bysławskiej. Z związku z budową ronda i kanalizacji nieprzejezdna jest bowiem ul. Bysławska od ul. Poezji do skrzyżowania z ul. Włókienniczą. Zamknięte dla ruchu jest również skrzyżowanie z ul. Mozaikową. Dla samochodów i autobusów wyznaczono objazdy. Swoje trasy zmieniły linie 146, 161, 213, 521, N22, N72.

  Objazdy zamkniętego odcinka ul. Bysławskiej
  infoulice.um.warszawa.pl

  ło/jk//ec