Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

"Jak w bajkowym krajobrazie". Zimowa stolica na zdjęciach naszych reporterów

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, tvnmeteo.pl
Mazowiecki Park Krajobrazowy zimą
Mazowiecki Park Krajobrazowy zimąArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plMazowiecki Park Krajobrazowy zimą

Zima w pełnej krasie dotarła do Warszawy. Zawdzięczamy jej piękne widoki, które zarejestrowali w niedzielę i poniedziałek reporterzy tvnwarszawa.pl.

W większości regionów kraju spadło sporo śniegu, a krajobraz za oknem spowiła biel. Prawdziwe malownicze oblicze zimy możemy zobaczyć na zdjęciach naszych reporterów. W niedzielę Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl pokazał na zdjęciach z drona przykryty białym puchem gęsty las.

- To Mazowiecki Park Krajobrazowy w Wawrze, przy osiedlu Aleksandrów. Niezależnie czy spojrzymy na ten park z góry, czy wybierzemy się tam na spacer, możemy poczuć się jak w bajkowym krajobrazie. A to wciąż Warszawa, jej dzikie i naturalne oblicze - opowiada Węgrzynowicz.

Nie mniej malowniczo jest w tej chwili nad Wisłą. W poniedziałek rano nad rzeką był z kolei Lech Marcinczak. Na swoich zdjęciach utrwalił pływający po Wiśle śryż. To skupiska lodowych bryłek - początkowy etap tworzenia się pokrywy lodowej na rzece. Pomimo silnego mrozu warto wybrać się na spacer po Bulwarach Wiślanych, żeby zobaczyć to ciekawe zjawisko na żywo.

Śryż na Wiśle w Warszawie
Śryż na Wiśle w WarszawieLech Marcinczak/tvnwarszawa.pl

Jak podaje portal tvnmeteo.pl, w poniedziałek rano słupki rtęci wskazywały -19 stopni. W ciągu dnia mróz będzie nieco lżejszy – termometry pokażą maksymalnie -12 stopni. Silny mróz pozostanie z nami jeszcze w nocy z poniedziałku na wtorek. Potem w ciągu dnia temperatura będzie rosnąć. We wtorek prognozuje się -2 stopnie. W środę, jak przekazują synoptycy, przyjdzie odwilż.

Silny mróz nie powinien nas jednak zmylić: lód na zbiornikach wodnych wcale nie musi być gruby i mocny. A gdy zacznie się odwilż, bardzo szybko stanie się niebezpieczny.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości