Darmowa komunikacja dla wolontariuszy WOŚP

Autor:
mg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ostatnie dni przed wielkim finałem WOŚP
Ostatnie dni przed wielkim finałem WOŚPTVN24
wideo 2/7
TVN24Ostatnie dni przed wielkim finałem WOŚP

Komunikacja miejska w niedzielę, 29 stycznia, dla wolontariuszy WOŚP będzie darmowa. Z kolei sam Zarząd Transportu Miejskiego, czy Tramwaje Warszawskie przygotowały kilka aukcji na rzecz Fundacji. Można też wylicytować zwiedzanie ZOO, rejs po Wiśle, a nawet udzielenie ślubu przez Rafała Trzaskowskiego.

Miasto postanowiło wesprzeć wolontariuszy zbierających pieniądze na WOŚP do puszek. - Zgodnie z zarządzeniem prezydenta stolicy w niedzielę na podstawie identyfikatora Orkiestry będą oni mieli prawo poruszać się komunikacją miejską za darmo - poinformowała ratusz w komunikacie. Z kolei uczestnicy Pokojowego Patrolu wspomagający imprezę, mają prawo do bezpłatnych przejazdów od 27 do 30 stycznia.

- Wszystkiego dobrego i do zobaczenia na ulicach Warszawy – powiedział prezydent Trzaskowski w nagraniu do wolontariuszy na swoim facebookowym profilu.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 29 stycznia. Orkiestra zbiera tym razem pieniądze na walkę z sepsą.

Ślub udzielany przez Trzaskowskiego, zwiedzanie Pałacu Kultury z Kaznowską

Jak podkreślił ratusz władze miasta oraz miejskie spółki włączają się aktywnie w 31. finał WOŚP. Na aukcjach można wylicytować udzielenie ślubu przez Rafała Trzaskowskiego. - Ślub to zawsze święto miłości, ale ten będzie szczególny - z dodanym serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocyzapowiada na stronie internetowej aukcji prezydent Rafał Trzaskowski. Jak dodaje ratusz, zwycięzcy aukcji będą mogli wybrać na miejsce ceremonii jedną z czterech oszałamiających lokalizacji na terenie stolicy: Park Fontann, Pawilon Edukacyjny Kamień, Park Rydza Śmigłego lub Pałac Kultury i Nauki. Aktualna kwota licytacji to ponad 20 000 złotych.

Na innej aukcji można wylicytować wiślany rejs motorówką, którą osobiście poprowadzi prezydent Warszawy osiągnęła już ponad 6700 złotych. Z kolei Renata Kaznowska zaprosi zwycięzcę aukcji na wspólne zwiedzanie niedostępnych miejsc w Pałacu Kultury (m.in. tarasu pod samym zegarem). Kwota tej atrakcji przekroczyła 2000 złotych. Z kolei za przypinkę i spinki z Syrenką od wiceprezydenta Michała Olszewskiego trzeba zapłacić ponad 650 złotych. Można też dołożyć się do wirtualnej skarbonki wiceprezydent Aldony Machnowskiej-Góry.

ZOBACZ WIĘCEJ: 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zwiedzanie ZOO oraz wodne atrakcje

- Warszawskie ZOO proponuje na licytację spacer po ZOO z dyrektorem Andrzejem Kruszewiczem, człowiekiem o wielkiej pasji do zwierząt. Tematem spaceru będzie "Afryka dzika", a zwycięzca będzie mógł zabrać ze sobą dwie osoby towarzyszące - poinformował ratusz.

Można wylicytować też dzień z miejskimi dendrologami. Odbędzie się ona na jesieni, a w planach jest m.in. jesienne sadzenie drzew wraz z omówieniem metod oraz pokaz wspinaczki drzewnej.

Na aukcję trafił też tęczowy plakat "DUMA" autorstwa Oli Jasionowskiej w limitowanej wielkoorkiestrowej edycji.

Stołeczny Zarząd Zieleni proponuje licytację "Magicznego rejsu dla 10 osób podczas Święta Wisły", który odbędzie się 2 września. - Zwycięzca licytacji będzie miał możliwość skompletowania własnej dziesięcioosobowej załogi rejsu na niezapomnianą wyprawę o zachodzie słońca - uzupełnił ratusz w komunikacie.

Również Wodociągi Warszawskie zaangażowały się w WOŚP. Proponują one rejs po Wiśle kotwiarką "Kleń", jedną z najnowszych stołecznych jednostek pływających do zadań specjalnych. Wyprawa dla czterech pełnoletnich osób odbędzie się 5 czerwca, w Dniu Marynarza. Można też wylicytować zwiedzanie warszawskiej Stacji Filtrów, w tym najstarszy filtr powolny wybudowany w 1886 roku.

Kolacja w tramwaju z trenerem Legii Warszawa

ZDM wystawił na licytację "wyspę drogową" (prefabrykat z PCV) w zestawie z plastikową palmą i pluszową papugą.

Warszawskie Tramwaje zapraszają do licytowania kolacji w towarzystwie trenera Legii Warszawa Koszykówka Wojciecha Kamińskiego oraz kapitana drużyny Łukasza Koszarka. Kolacja odbędzie się w specjalnym wycieczkowym tramwaju - jednym z pierwszych wagonów z serii 105N, które trafiły do Warszawy w 1975 roku.

Można też wylicytować wieczorny przejazd w kabinie najnowocześniejszego stołecznego tramwaju Warsolino 140N – oczywiście z motorniczym. Albo fragment kultowej szyny tramwajowej z ulicy Kasprzaka (ze słynnej sceny z filmu "Nie lubię poniedziałku"). Albo przejazd najstarszym warszawskim tramwajem z 1907 roku podczas parady w Noc Muzeów.

Można wylicytować również "Dzień w ZTM". - Zwycięzca licytacji spotka się z dyrektorką ZTM, odwiedzi centralę ruchu, Punkt Obsługi Pasażerów oraz dyspozytornię na węźle przesiadkowym Młociny. Będzie mógł także sprawdzić, jak poradzi sobie z układaniem rozkładów jazdy czy nadzorowaniem komunikacji z pokładu radiowozu - precyzuje ratusz.

Na aukcji są także trzy unikalne Warszawskie Karty Miejskie z 30-dniowym biletem ważnym w 1. i 2. strefie biletowej. Zostały ozdobione wyjątkowymi wzorami – flaminga, konika morskiego lub ryby plus oczywiście serduszko WOŚP.

Miejskie Zakłady Autobusowe zapraszają do spędzenia dnia w towarzystwie funkcjonariuszy nadzoru ruchu. Jak wskazano zwycięzca licytacji rozpocznie dzień w centrali ruchu warszawskiego operatora autobusowego, a potem w służbowym radiowozie sprawdzi funkcjonowanie komunikacji autobusowej na żywo.

Można też wylicytować "Dzień z SKM". Zacznie się on od wycieczki w kabinie składu SKM, będzie można też zobaczyć stację techniczno-postojową kolejki.

Z kolei Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej wystawił także na licytacje archiwalne tablice boczne linii tramwajowych i autobusowych oraz klubowy kalendarz. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie kmkm.waw.pl. 

Wszystkie aukcje dostępne są na stronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  

Ruszy zabytkowa komunikacja miejska

W dniu finału – 29 stycznia – Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej, we współpracy z Miejskimi Zakładami Autobusowymi i Tramwajami Warszawskimi, uruchomi specjalne linie autobusowe i tramwajową obsługiwane zabytkowym taborem. 

Autobusy linii 31A będą kursowały na trasie: Metro Ratusz Arsenał 02 – gen. W. Andersa – Świętojerska – pl. Krasińskich – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – al. J. Ch. Szucha – Bagatela – Al. Ujazdowskie –Łazienki Królewskie 02 (powrót: Al. Ujazdowskie - ... - Miodowa – Kapucyńska – al. „Solidarności” – gen. W. Andersa). 

Dla autobusów linii 31B będzie obowiązywała trasa: Ostroroga 05 – J. Ostroroga - Obozowa – Płocka – Górczewska – Leszno - al. „Solidarności” – Radzymińska – Gorzykowska – Handlowa – Unicka – Trocka – Metro Trocka 07. 

Do tramwajów linii 31T będzie można wsiąść na przystankach wzdłuż trasy: Koło – Obozowa – Młynarska – al. „Solidarności” – Targowa – al. Zieleniecka – al. J. Waszyngtona – Wiatraczna (powrót: Grochowska – J. Zamoyskiego – Targowa). 

Pojazdami 31A i B oraz 31T będzie można podróżować bezpłatnie. Będą w nich dyżurowali wolontariusze ze sztabu KMKM, którzy będą zbierali datki na WOŚP.  

Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości