Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

Najnowsze

Trakt Królewski zmieni się w deptak na trzy tygodnie

Najnowsze

Autor:
ran
Źródło:
PAP
Warszawa rozbłysła świątecznymi światełkamiTVN24
wideo 2/2
TVN24Warszawa rozbłysła świątecznymi światełkami

Od czwartku Trakt Królewski zmieni się w deptak ozdobiony świąteczną iluminacją. Zakaz ruchu dla samochodów i autobusów będzie obowiązywał na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie do 17 stycznia.

Urzędnicy przypominają, że początkowo Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście (od ronda de Gaulle'a do Miodowej) miały być oddane pieszym na dwa świąteczno-noworoczne tygodnie. Jednak, w związku z tym, że ferie wyznaczono na czas między 4 a 17 stycznia miasto przedłużyło możliwość swobodnego spacerowania w tym miejscu na całej szerokości ulicy właśnie do końca zimowej przerwy w nauce.

Skromniejsza iluminacja

Trakt Królewski był już zamknięty dla samochodów w weekend 5 i 6 grudnia. Wtedy rozbłysły tam ozdoby świąteczne. Z powodu pandemii iluminacja świąteczna w stolicy niż w poprzednich latach.

W tym sezonie ozdoby można podziwiać na Trakcie Królewskim (na Nowym Świecie ozdoby są efektem inicjatywy stowarzyszeń tamtejszych kupców), ale też na placu Zamkowym, gdzie stanęła choinka i na Starówce (m.in. na ul. Piwnej, Świętojańskiej, Rynku Starego Miasta, Nowomiejskiej, Freta, Rynku Nowego Miasta, Kościelnej do Podzamcza).

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował natomiast, że w związku z wprowadzeniem na Trakcie Królewskim deptaku autobusy linii: E-2, 102, 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 będą kursowały objazdami.

Autor:ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości