Najnowsze

Masowe punkty szczepień: miasto szuka wolontariuszy

Najnowsze

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
Na stadionie Legii powstaje masowy punkt szczepień
Na stadionie Legii powstaje masowy punkt szczepień Legia TV
wideo 2/5
Legia TVNa stadionie Legii powstaje masowy punkt szczepień

Mają ruszyć w połowie maja, ale potrzeba rąk do pomocy. Miasto szuka wolontariuszy, którzy będą sprawnie obsługiwać osoby przychodzące do czterech masowych punktów szczepień na koronawirusa.

"14 maja ruszają 4 Punkty Szczepień Powszechnych w Warszawie, a już teraz możesz zgłosić się do pomocy w ich obsłudze" - informuje miejski ratusz.

"Jeśli ukończyłaś/eś 18 rok życia - zgłoś się na wolontariat i pomóż w akcji #WarszawaSzczepi" - przekazał urząd. Do zadań wolontariuszy będzie należeć m.in. wsparcie organizacyjne punktów szczepień w sprawnej obsłudze osób, udzielanie informacji osobom zgłaszającym się do punktu, kierowanie osób do odpowiednich stanowisk i gabinetów wewnątrz punktu czy pomoc przy wypełnianiu formularzy.

Wszystkie informacje na temat tego, jak to zrobić, są na stronie internetowej.

Warszawskie punkty szczepieńUrząd Miasta Warszawy

Największy punkt na Stadionie Legii

Największy spośród czterech szykowanych do otwarcia punktów szczepień powszechnych na COVID-19, będzie zorganizowany na Stadionie Legii (przy ul. Łazienkowskiej 3).

Pozostałe trzy punkty powstaną na Białołęce (w Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Strumykowej 21), Targówku (w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25) i w Wawrze (w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1).

Ponadto miasto uruchomiło także stronę internetową www.warszawaszczepi.pl, gdzie można znaleźć wszelkie informacje na temat szczepień w stolicy. Znajdują się tam także formularze aplikacyjne dla personelu medycznego, jak również przekierowania do stron, gdzie można dokonać rejestracji na szczepienie. Od 14 maja w stolicy uruchomiona będzie również specjalna linia autobusowa kursująca z centrum do punktu szczepień.

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd m.st. Warszawy

Pozostałe wiadomości