Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  639 tysięcy zgłoszeń. Miniony rok w liczbach straży miejskiej

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  ran/pm
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  straż miejskaDziałania strażników miejskich

  Ponad 1,7 tysiąca zgłoszeń na dobę, 650 tysięcy działań i 17 tysięcy interwencji dotyczących zwierząt - tak w statystykach wyglądał ubiegły rok pracy strażników miejskich.

  1752 zgłoszenia na dobę, a łącznie przez cały rok 639 285. To główna statystyka, którą pochwalili się przedstawiciele straży w podsumowaniu 2019 roku.

  Najwięcej z nich, bo aż ponad 395 tysięcy, dotyczyło ruchu drogowego. "W 2019 roku największą liczbę zgłoszeń zarejestrowano w dzielnicach: Śródmieście, Praga Południe i Mokotów, natomiast najmniejszą w dzielnicach: Rembertów i Wesoła" - podaje straż miejska w swoim raporcie.

  Zgłoszenia do straży miejskiej
  straż miejska

  Nieprawidłowe parkowanie

  W tym czasie strażnicy podjęli ponad 650 tysięcy działań. Ponad 203 tysiące to "wszczęcie czynności w sprawach o wykroczenie pod nieobecność sprawcy", czyli na przykład za nielegalne parkowanie.

  W ponad 47 tysiącach przypadków sprawę przekazywano właściwym podmiotom, na przykład policji.

  Tylko w przypadku nieprawidłowego parkowania funkcjonariusze otrzymywali zgłoszenie co 1,5 minuty. Najwięcej w Śródmieściu, na Mokotowie i Pradze Południe.

  Zgłoszenia dotyczące parkowania
  straż miejska

  "W sytuacji, gdy funkcjonariusze ujawnią pojazd zaparkowany w miejscu do tego niewyznaczonym, wykonują, zgodnie z przepisami, dokumentację fotograficzną wykroczenia wraz z notatką urzędową" - czytamy w raporcie.

  Takich wezwań było 179 tysięcy.

  "W 2019 roku podczas działań patrolowo-interwencyjnych - zarówno cyklicznych, akcyjnych oraz w ramach zabezpieczeń zgromadzeń i imprez strażnicy miejscy ujęli 403 osoby, które były podejrzewane o dokonanie czynów zabronionych" - podają strażnicy.

  Zwierzęta i jakość powietrza

  W ubiegłym rok strażnicy z ekopatrolu interweniowali 17 636 razy wobec zwierząt, a odłowiono ich około 9,9 tysiąca.

  "Kolejny obszar działań w zakresie ochrony środowiska to dbanie o poprawę jakości powietrza. Realizacja zadań w tym zakresie w głównej mierze była ukierunkowana na kontrole domów jednorodzinnych, usytuowanych na obrzeżach miasta" - informują strażnicy.

  Takich kontroli przeprowadzono 14 143.

  Pomoc bezdomnym

  Strażnicy miejscy pomagali również bezdomnym. Najwięcej takich interwencji było w Śródmieściu, na Woli i na Pradze Południe. Ponad 1,6 tysiąca osób przewieziono do noclegowni i schronisk, wydano ponad 5 tysięcy posiłków.

  "W 2019 roku z ulic Warszawy podjęto ogółem 19 116 osób nietrzeźwych, większość z nich stanowili mężczyźni (90 procent). Osoby nietrzeźwe najczęściej podejmowane były z ulic miasta (55 procent), po informacji od policji (19 procent) oraz od służb medycznych (16 procent)" - dodają w raporcie strażnicy.

  Pisaliśmy też o interwencji strażników miejskich przy Rotundzie:

  Dziki parking przed Rotundą został zlikwidowany

  Pusty plac przed RotundąMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
  wideo 2/2

  Główne zdjęcie: Shutterstock

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  ran/pm