Najnowsze

Policyjny black hawk lądował przy Redutowej. Antyterroryści szturmowali nieczynną zajezdnię

Najnowsze

Autor:
dg,mp/r
Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl
Akcja antyterrorystów w zajezdni przy Redutowej
Akcja antyterrorystów w zajezdni przy RedutowejTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plAkcja antyterrorystów w zajezdni przy Redutowej

Policyjny śmigłowiec lądował na terenie nieczynnej zajezdni Redutowa, na Woli. Antyterroryści szturmowali budynek, a kwadrans później odlecieli. Nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Na terenie wolskiej zajezdni w środę przed południem lądował śmigłowiec Black Hawk. Pierwszy film z lądowania redakcji Kontakt 24 wysłał pan Paweł. "Z helikoptera desantowali się prawdopodobnie policyjni antyterroryści, którzy następnie szturmowali budynek zajezdni. Śmigłowiec odleciał i ponownie wrócił po ok. 15 min. Podjął na pokład policjantów i odleciał. Prawdopodobnie były to jakieś ćwiczenia" - napisał.

Policyjny helikopter ląduje na zajezdni Redutowa
Policyjny helikopter ląduje na zajezdni RedutowaPawel_sowaqni3 / Kontakt 24

Z kolei pan Tomek - autor drugiego nagrania, na którym widać krążący nad zajezdnią śmigłowiec - napisał: "policjanci z bronią weszli do budynków zajezdni około 11.30".

"Z budynku wyprowadzono człowieka"

Pod zajezdnią był reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Jak wynika z jego relacji, akcja antyterrorystów miała ciąg dalszy. Po pewnym czasie helikopter wrócił na miejsce. - Wylądował na dziedzińcu. Z budynku w asyście kilkunastu antyterrorystów został wyprowadzony człowiek, prawdopodobnie pozorujący VIP-a. Został wprowadzony do śmigłowca, który po chwili odleciał. Antyterrorystom towarzyszyły psy policyjne - relacjonuje Zieliński.

Policja nie potwierdza jednak informacji o ćwiczeniach. - Nie udzielamy informacji na temat prowadzonych działań - ucina Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Głównej Policji. 

Zajezdnia przy ulicy Redutowej jest nieczynna od 2013 roku.

Autor:dg,mp/r

Źródło: Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości