ZGŁOSZONE NA KONTAKT24

Przyjechali na lotnisko w sobotę. Do Egiptu odlecieli dopiero w poniedziałek. Przewoźnik przeprasza

Źródło:
Kontakt 24
Nieudany lot z Warszawy do Marsa Alam
Nieudany lot z Warszawy do Marsa AlamKlaudia / Kontakt 24
wideo 2/2
Nieudany lot z Warszawy do Marsa AlamKlaudia / Kontakt 24

Samolot z warszawskiego Lotniska Chopina do Marsa Alam w Egipcie miał wylecieć w sobotę wieczorem. Tak się jednak nie stało. Odleciał w poniedziałek. Przewoźnik przeprosił pasażerów za opóźnienie i zapewnił, że było ono spowodowane względami bezpieczeństwa.

​O wyjaśnienia w sprawie opóźnionego lotu zapytaliśmy biuro prasowe przewoźnika. "W imieniu Smartwing chciałbym przeprosić wszystkich pasażerów lotu 3Z7112 za opóźnienia i komplikacje spowodowane przyczynami techniczno-operacyjnymi. W takich przypadkach bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest naszym najwyższym priorytetem" - odpowiedziała na nasze pytania Vladimíra Dufková ze Smartwings.

Zaznaczyła, że linie zorganizowały dla pasażerów, oczekujących na wylot zakwaterowanie w hotelu. Przekazała też, że w przypadkach opóźnień pasażerowie są informowani przez partnera obsługującego umowę i biuro podróży.

Samolot odleciał z Lotniska Chopina do Marsa Alam w poniedziałek o 18.50.

Przyjechali w sobotę, odlecieli w poniedziałek

Informację o opóźnionym locie z Warszawy do Marsa Alam w Egipcie otrzymaliśmy w poniedziałek na Kontakt 24. Lot był pierwotnie zaplanowany na sobotę, 29 czerwca o godzinie 19.40. W trakcie weekendu czas odlotu miał być kilkukrotnie zmieniany. Skontaktowała się z nami pani Klaudia, jedna z uczestniczek feralnego lotu.

- Mieliśmy zaplanowany lot samolotem linii Smartwings do Marsa Alam z Lotniska Chopina. Bliżej godziny lotu została ona kilkukrotnie zmieniona. Tłumaczyli to problemami technicznymi. Około 21.00 powiedzieli, że ściągają samolot z Pragi. Okazało się, że on również uległ awarii. O 1.30 anulowali nam lot i przenieśli na kolejny dzień rano. Później dostaliśmy SMS z firmy Rainbow (organizatora wycieczki - red.) z informacją o planowanym locie o 13.40. Wszyscy pojawiliśmy się o 11.40, aby odprawić na nowo bagaże. Przeszliśmy przez wszystkie bramki i o 12.30 dostaliśmy informację o godzinnym opóźnieniu. Przesunięto na 15.30, a dosłownie chwilę później na 16.30 - opisywała wówczas w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pani Klaudia.

Potem pojawiła się kolejna informacja. - Tuż przed 17 dostaliśmy informację, cytując: "przełożyliśmy silnik z jednego samolotu do drugiego, aby zaczął działać i punkt 17.00 będziemy mieli informację, jakie wyszły testy silnika", taką wiadomość usłyszeliśmy przez megafon na lotnisku - przekazała nasza czytelniczka. Przyznała, że w niedzielę po godzinie 17 podróżnym przekazano vouchery na nocleg w hotelu.

Ale, jak powiedziała, lot niedzielny też się nie odbył, został przeniesiony na poniedziałek, 1 lipca na godzinę 16.00. - Nie mamy potwierdzenia, czy ten lot się odbędzie. Jechaliśmy tylko na tydzień, więc zrezygnowaliśmy. Biuro podróży przekazało, że możemy zrezygnować i dostaniemy pełny zwrot. Podobno osoby, które są w Marsa Alam, czekają na nasz samolot. Też są uwięzieni i nic nie wiedzą - skomentowała.

Przeczytaj także: Lecieli do Grecji, byli już nad Rumunią, gdy samolot musiał zawrócić do Warszawy >>>

W Egipcie czekali na lot z Warszawy

I rzeczywiście, z redakcją Kontaktu 24 w poniedziałek skontaktował się turysta przebywający w Marsa Alam. Przekazał, że czekają na opóźniony samolot z Warszawy, by móc wrócić do Polski. Podróżujący mieli zostać przewiezieni z powrotem do hotelu.

- Dostałem informację z Polski, że czarter linii Smartwings ma wylecieć z Warszawy o godzinie 16 czasu polskiego. Otrzymaliśmy wodę po sześciu godzinach oczekiwania na lotnisku. Nad ranem postawiono autokary i zabrano nas do hotelu - przekazał wówczas pan Krzysztof, oczekujący na samolot w Egipcie. 

Według internetowej tablicy odlotów Lotniska Chopina samolot Smartwings do Marsa Alam (numer rejsu 3Z 7112) wystartował na miejsce w poniedziałek wieczorem.

Masz ciekawe informacje, zdjęcia, filmy? Zgłoś się do redakcji Kontaktu 24.

Nie mogli odlecieć do EgiptuKlaudia / Kontakt 24

Autorka/Autor:os, mg/b

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Klaudia / Kontakt 24

Pozostałe wiadomości

W ciągu jednej doby w województwie mazowieckim utonęły cztery osoby. Wśród ofiar jest mężczyzna, który nie wypłynął po skoku z mola na Jeziorze Zegrzyńskim.

W ciągu jednej doby na Mazowszu utonęły cztery osoby

W ciągu jednej doby na Mazowszu utonęły cztery osoby

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poniedziałek rano nie działały cztery stacje na centralnym odcinku pierwszej linii metra. Powodem był pozostawiony bagaż. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Utrudnienia w metrze przez pozostawiony bagaż

Utrudnienia w metrze przez pozostawiony bagaż

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Woda z wodociągu w miejscowości Brok nie nadaje się do spożycia ani do celów sanitarnych - poinformował miejscowy sanepid. Urząd gminy zapewnia wodę butelkowaną oraz z beczkowozu.

Bakterie kałowe w wodzie, komunikat sanepidu

Bakterie kałowe w wodzie, komunikat sanepidu

Źródło:
PAP

W poniedziałek, 22 lipca po raz kolejny ulicami Warszawy przejdzie Marsz Pamięci. To hołd dla ofiar akcji deportacyjnej przeprowadzonej w getcie warszawskim.

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Warszawy

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

"Sprawcy uderzali i kopali 32-latka, powodując obrażenia twarzy" - opisuje wydarzenia z soboty Komenda Stołeczna Policji. Powodem bandyckiego ataku było zwrócenie uwagi na zbyt głośne zachowanie w tramwaju.

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Panoramę Warszawy z 46. piętra można podziwiać z budynku Varso Tower, wchodzącego w skład kompleksu biurowo-usługowego Varso Place. Na tvnwarszawa.pl pokazujemy najświeższe zdjęcia.

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skala tej inwestycji - jak na owe czasy - była potężna. Powstały o niej piosenki, zagrała też w wielu filmach. Właśnie mija pół wieku odkąd warszawiacy po raz pierwszy przejechali Trasą Łazienkowską.

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę strażacy prowadzili poszukiwania 32-latka na Wiśle w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Niestety odnalezionego mężczyzny nie udało się uratować. Równie tragicznie zakończyła się akcja ratunkowa na jeziorze Zegrzyńskim w Nieporęcie, podczas której z wody wyciągnięto 33-letniego mężczyznę.

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Aktualizacja:
Źródło:
tvnnwarszawa.pl, PAP

Na Czerniakowskiej zderzyły się dwa samochody. Jeden przeleciał przez barierę energochłonną i zakończył jazdę na poręczy kładki dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę w alei Krakowskiej doszczętnie spłonął samochód osobowy. Na szczęście podróżującym osobom udało się opuścić pojazd, przed rozwinięciem się pożaru.

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na autostradzie A2 pod Grodziskiem Mazowieckim zapaliła się ciężarówka, przewożąca warzywa. Pojazd stanął w płomieniach, a nad okolicą unosił się gęsty dym. Do akcji gaśniczej ruszyli strażacy.

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Garwolina przejął się losem małego dzika. Przygarnął do mieszkania w bloku zwierzę, która błąkało się po lesie. Sąsiedzi wezwali policję. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna.

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Źródło:
PAP

Stołeczni policjanci skontrolowali przewoźników na aplikację. Wykryli 11 naruszeń ustawy o transporcie drogowym lub przepisów porządkowych. Posypały się mandaty, zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych.

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Jest pierwsza wizualizacja toru łyżwiarskiego Stegny. Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska pokazała ją w mediach społecznościowych, informując jednocześnie o ogłoszonym przetargu na wybór wykonawcy modernizowanego obiektu.

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Otwocku bada okoliczności śmierci 11-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w tamtejszym szpitalu. Z ustaleń reportera tvnwarszawa.pl wynikało, że w szpitalu zabrakło specjalistycznego sprzętu, dlatego do placówki wezwano zespół ratownictwa medycznego. Wykonana została już sekcja, ale śledczy wciąż czekają na jej wyniki.

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl