Najnowsze

Plac zabaw w Łazienkach Królewskich otwarty. "Zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych"

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowy plac zabaw w Łazienkach Królewskich
Muzeum Łazienki Królewskie Nowy plac zabaw w Łazienkach Królewskich

W Łazienkach Królewskich powstał ogród rekreacji i zabawy. Najmłodsi odnajdą w nim huśtawki, domki, zjeżdżalnie czy zestawy do wspinaczki. Sprzęty wykonano z naturalnych materiałów, by nie kontrastowały z zielenią zabytkowego parku.

Ogród rekreacji i zabawy powstał w południowej części Łazienek Królewskich - między ulicą Parkową i Aleją Chińską. Jest już dostępny dla odwiedzających. Będzie można korzystać z niego codziennie w godzinach otwarcia parku, czyli od 6 do 21.

- To jedna z naszych większych inwestycji w ostatnim czasie. Udało nam się stworzyć miejsce, które zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych - mówi profesor Zbigniew Wawer, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie, cytowany w komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nowy plac zabaw w Łazienkach Królewskich Muzeum Łazienki Królewskie

Naturalne materiały i nowa zieleń

Nowa przestrzeń została podzielona na różne części do zabawy i relaksu. Na najmłodszych czekają huśtawki, zjeżdżalnie terenowe, karuzela linowa, drewniane domki, a także zestawy do wspinaczki i równoważnia. Jest też plac wodny, gdzie dzieci będą mogły samodzielne przeprowadzać proste eksperymenty z piaskiem i wodą. Odnaleźć można także urządzenia wydające dźwięki: gongi, dendrofon i hopki muzyczne.

"Takie wyposażenie razem z naturalną nawierzchnią z piachu, kory i żwiru ma pobudzać u młodych odkrywców doznania sensoryczne. Tworzy także przestrzeń do wspólnej zabawy zarówno dzieci z niepełnosprawnościami, jak i w pełni sprawnych. Drewniane domki oraz mały amfiteatr sprzyjają natomiast rozwijaniu umiejętności społecznych" - podkreślono w komunikacie.

Nowy plac zabaw w Łazienkach Królewskich Muzeum Łazienki Królewskie

Dla dorosłych przygotowano stoliki do gry w szachy i warcaby, leżaki terenowe i ławki. Sprawdzą się one jako miejsce wielopokoleniowych spotkań.

Całość wyposażenia oraz nawierzchni wykonano z naturalnych i ekologicznych materiałów. Przy okazji budowy placu zabaw nasadzono też nowe krzewy i drzewa. Nową przestrzeń projektowano tak, by wpisywała się w krajobraz zabytkowego parku i nie stanowiła dysonansu z otaczającą go zielenią.

Obiekt powstał przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Muzeum Łazienki Królewskie

Pozostałe wiadomości