Centrum Onkologii tworzy łóżka covidowe dla chorych na nowotwory

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
5 listopada: ponad 27 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem
5 listopada: ponad 27 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem
wideo 2/4
5 listopada: ponad 27 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem

Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie utworzy łóżka "covidowe" w wydzielonej części szpitala przy Wawelskiej. Obecnie przebywa w nim kilkunastu zakażonych koronawirusem pacjentów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

"W związku z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną i pojawiającym się problemem zapewnienia leczenia pacjentom onkologicznym z zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 w placówkach dedykowanych dla zwalczania epidemii, Dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie prof. dr hab. n. med. Jan Walewski postanowił o wydzieleniu odseparowanej części szpitala przy ulicy Wawelskiej na potrzeby leczenia zakażonych pacjentów onkologicznych, którzy trafili pod opiekę naszej placówki" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie instytutu.

Jak zaznaczają przedstawiciele placówki, obecnie znajduje się w niej kilkunastu pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. "Na ich potrzeby będą utworzone specjalne łóżka covidowe, z możliwością rozszerzenia ich liczby w zależności od potrzeb jakie się będą pojawiały" - przekazano w komunikacie.

Leczenie i operacje

Dyrekcja instytutu podkreśliła, że "u części pacjentów onkologicznych nie można z uwagi na etap ich choroby nowotworowej zwlekać z podjęciem leczenia lub z przeprowadzeniem operacji". Tacy pacjenci będą przekazywani do wydzielonej części szpitala na Wawelskiej.

"Decyzję o skierowaniu do natychmiastowego leczenia pacjenta z chorobą nowotworową i zakażonego wirusem SARS-Cov-2 za każdym razem będzie podejmował lekarz prowadzący, gdzie priorytetem jest stan zaawansowania choroby nowotworowej i to z uwzględnieniem tego kryterium będą podejmowane decyzje o podjęciu leczenia na ulicy Wawelskiej" - dodaje dyrekcja.

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości