Przejście jak dla linoskoczka. Mieszkańcy brodzą w błocie po kostki

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Przejście przez ulicę Gagarina
Przejście przez ulicę Gagarina
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
Przejście przez ulicę GagarinaMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Nie popisał się wykonawca linii tramwajowej na Gagarina przy wyznaczaniu przejścia obok prac budowlanych. Jak alarmuje nas czytelniczka, w okolicy Iwickiej betonowy chodnik ma szerokość jednej płyty. "Trzeba czekać na końcach, żeby się minąć" - opisuje mieszkanka. A obok "błoto po kostki". Jakby tego było mało, przesmykiem dowożony jest sprzęt i materiały budowlane. Rzecznik Tramwajów Warszawskich przeprasza i obiecuje, że przejście zostanie poprawione.

Ulica Gagarina została rozkopana na całej długości w maju ubiegłego roku, co bardzo doskwiera mieszkańcom i kierowcom podróżującym przez dolny Mokotów. Ze względu na rozmach wspólnej inwestycji tramwajarzy i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji niedogodności były nieuniknione. Przejście z jednej strony ulicy na drugą jest możliwe dzięki wygrodzonym przepustom znajdującym się na wysokości prostopadłych ulic. Nie wszędzie jednak wykonawca robót przyłożył się do wyznaczania przejść, tak aby ograniczyć uciążliwości związane z budową.

Betonowy przesmyk, wokół "błoto po kostki"

Zgłosiła się do nas czytelniczka, która tak opisuje przejście dla pieszych na wysokości ulicy Iwickiej: "W związku z budową kolektora przy ul. Gagarina wygrodzono przejście dla pieszych. (...) Kierownik budowy podobno istnieje, ale nikt go nie zna. Tablica informacyjna budowy wisi w takim miejscu, że jest dostępna tylko z ulicy. Pisałam w tej sprawie do Tramwajów Warszawskich bez efektu" - napisała czytelniczka i załączyła zdjęcie wąskiego betonowego przesmyku w "morzu" błota.

"Szerokość płyty jest dla jednej osoby. Trzeba czekać na końcach żeby się minąć. Pojazdy budowy zrobiły sobie dojazd przez przejście dla pieszych! Błoto po kostki, mało tego dostawy towaru i sprzętu również odbywają się na przejściu" - podkreśla nasza czytelniczka.

Rzecznik tramwajarzy przeprasza

W piątek na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. Potwierdził, że problem opisywany przez czytelniczkę jest aktualny. - To przejście przez ulicę Gagarina, na odcinku na którym odbywa się budowa linii tramwajowej i kolektora. Przejście jest wygrodzone i samo w sobie jest dość szerokie. Jednak położono tu płyty o niewielkiej szerokości, dlatego mieści się tylko jedna osoba. Płyty są otoczone błotem. Przy tym właśnie przejściu znajduje się jeden z wjazdów na budowę - opisuje Szmelter.

Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich, które nadzorują budowę, zapewnił, że problem jest spółce znany.

- Faktycznie, tak nie powinno wyglądać przejście dla pieszych. Właśnie rozmawiałem z kierownictwem inwestycji i poprosiłem o szybką reakcję - przekazał nam Dutkiewicz. Podkreślił, że nie chce usprawiedliwiać wykonawcy, ale należy pamiętać, że "prace budowlane weszły w najbardziej intensywny etap". - W połączeniu z pogodą, a jest wilgotno, na pewno sprzyja to tworzeniu się błota. Oczywiście obowiązkiem wykonawcy jest dbanie o oczyszczanie pojazdów, na co zwrócimy uwagę. Przepraszamy za utrudnienia, zostało nam niewiele czasu do zakończenia inwestycji - dodał rzecznik Tramwajów Warszawskich.

Dwa przystanki na Gagarina

Inwestycja na Gagarina to odnoga linii tramwajowej, która połączy Mokotów (a docelowo także Ochotę i Wolę) z Wilanowem. Budowa jest realizowana wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, które pod ziemią buduje ogromny kolektor.

Torowisko w ciągu Gagarina będzie zielone. Projektanci zaplanowali tu jedną parę przystanków przy skrzyżowaniu z ulicą Sielecką. Przystanki autobusowe zostaną w swoich dawnych lokalizacjach. Przy skrzyżowaniu z Sielecką pojawi się dodatkowe przejście dla pieszych.

Przeczytaj też: Tramwaj na Wilanów. Wiemy, jak zmienią się główne arterie Mokotowa

Końcowy przystanek bez pętli powstanie przed skrzyżowaniem Gagarina i Czerniakowskiej. Dojście do peronów będzie możliwe dzięki przejściom dla pieszych zlokalizowanych przy skrzyżowaniach z Czerską i Czerniakowską. Dodatkowa "zebra" powstanie po zachodniej stronie Czerskiej.

Po północnej stronie ulicy powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa oddzielona od jezdni pasem zieleni. Przed rozpoczęciem inwestycji cykliści byli zmuszeni jechać po jezdni.

Skrzyżowanie Gagarina-SieleckaTramwaje Warszawskie
Skrzyżowanie Gagarina-CzerniakowskaTramwaje Warszawskie

Autorka/Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Poważny wypadek w Kolonii Warszawskiej pod Wólką Kosowską. Kierowca volkswagena potrącił na przejściu 40-letniego mężczyznę. Pieszy trafił do szpitala

Pieszy potrącony na przejściu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

Pieszy potrącony na przejściu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

26-latka zamawiała ubrania przez internet do sklepu, w którym pracowała. Potem zdekompletowane paczki odsyłała. Jak wyliczyła policja, straty z tego procederu wyniosły ponad 12 tysięcy złotych. Podejrzana przyznała się do winy.

Z zamawianych przesyłek wyjmowała część ubrań,niekompletne paczki odsyłała

Z zamawianych przesyłek wyjmowała część ubrań,niekompletne paczki odsyłała

Źródło:
tvnwarszawa.pl

52-latek został zatrzymany do kontroli przez drogówkę z Piaseczna. Okazało się, że prowadził pijany, miał w organizmie dwa promile. Prawo jazdy stracił w 2020 roku za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Jechał pijany, prawo jazdy stracił kilka lat temu

Jechał pijany, prawo jazdy stracił kilka lat temu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Piaskach zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich wpadł na torowisko i przewrócił sygnalizator. Jedna osoba została przebadana w karetce.

"Siła uderzenia wyrzuciła samochód na torowisko"

"Siła uderzenia wyrzuciła samochód na torowisko"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok dotyczący decyzji środowiskowej dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Sporem o to, który z oddziałów Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska powinien wydać decyzję dla brakującego fragmentu obwodnicy, ponownie będzie musiał zająć się Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Wschodnia Obwodnica Warszawy w zawieszeniu. Kolejny wyrok oddala rozpoczęcie budowy

Wschodnia Obwodnica Warszawy w zawieszeniu. Kolejny wyrok oddala rozpoczęcie budowy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po wykreśleniu z rejestru zabytków najstarszej czynszówki na warszawskiej Woli, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wszczął postępowanie administracyjne w sprawie wpisu do rejestru zabytków reliktów kamienicy przy Łuckiej 8. Do czasu zakończenia procedury budynek jest objęty ochroną tymczasową.

Konserwator reaguje w sprawie najstarszej kamienicy na Woli. Dostała tymczasową ochronę

Konserwator reaguje w sprawie najstarszej kamienicy na Woli. Dostała tymczasową ochronę

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

23-latek sam wpędził się w kłopoty, dosłownie. Jak podała policja, w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 131 kilometrów na godzinę. Spotkanie z funkcjonariuszami uszczupliło stan jego konta o 2500 złotych, przybyło mu też punktów karnych. Stracił prawo jazdy.

Pędził 131 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym

Pędził 131 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Awanturujący się w samolocie pasażer nie odleciał z Lotniska Chopina. Zamiast tego trafił do izby wytrzeźwień. "Dowieziony samochodem, a nie samolotem, z pomocą strażników miejskich, a nie pilotów" - podała straż miejska.

Pijany awanturował się na pokładzie. Z Okęcia nie odleciał, pojechał na Kolską

Pijany awanturował się na pokładzie. Z Okęcia nie odleciał, pojechał na Kolską

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Otwocku pieszy przebiegał przez pasy i został potrącony przez nadjeżdżający samochód. Za całe zajście obwiniał kierowcę. Przejście było objęte monitoringiem, a zarejestrowane wideo rozwiało wątpliwości policji. 23-letni pieszy został ukarany mandatem. Policja pokazuje też nagranie ze zdarzenia.

Przebiegał przez pasy tuż przed autem, został potrącony i obwiniał kierowcę. Monitoring wszystko wyjaśnił

Przebiegał przez pasy tuż przed autem, został potrącony i obwiniał kierowcę. Monitoring wszystko wyjaśnił

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała w czwartek, że wyznaczono termin ekstradycji Łukasza Ż. Niemcy zgodziły się wydać polskim służbom podejrzanego o spowodowanie tragicznego wypadku na Trasie Łazienkowskiej, do którego doszło w połowie września.

Ekstradycja Łukasza Ż. Jest zgoda niemieckiego sądu na wydanie Polsce sprawcy wypadku na Trasie Łazienkowskiej

Ekstradycja Łukasza Ż. Jest zgoda niemieckiego sądu na wydanie Polsce sprawcy wypadku na Trasie Łazienkowskiej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy kobiety z uczelni w Odessie. Jak ustalili, w zamian za łapówkę chciały uzyskać fałszywe dokumenty ukończenia studiów w Collegium Humanum dla ponad 60 osób. Usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Trzy kobiety z uniwersytetu w Odessie zatrzymane w sprawie Collegium Humanum

Trzy kobiety z uniwersytetu w Odessie zatrzymane w sprawie Collegium Humanum

Źródło:
PAP

Na Krakowskim Przedmieściu trzy sceny - muzyczna, taneczne i dziecięca - oraz kolorowe parady. Na Cytadeli Warszawskiej wyjątkowy koncert folkowy i możliwość darmowego zwiedzenia znajdujących się tam dwóch muzeów. W Łazienkach Królewskich pokazy kawaleryjskie. Warszawskie instytucje przygotowały szereg atrakcji z okazji 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Oto przegląd najważniejszych.

Radosne świętowanie niepodległości. 11 listopada w Warszawie

Radosne świętowanie niepodległości. 11 listopada w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Schronisko na Paluchu udostępniło zdjęcie biało-czarnego koziołka, który został znaleziony na ulicy Głębockiej. Zwierzęciem zaopiekowała się na razie Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

Koziołek znaleziony na ulicy. Na właściciela czeka na uczelni

Koziołek znaleziony na ulicy. Na właściciela czeka na uczelni

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Piaseczna zatrzymali do kontroli 21-latka kierującego bmw. Auto nie miało przedniej rejestracji i było niesprawne technicznie. Mężczyzna wrócił do stolicy biedniejszy o 1500 złotych i bez dowodu rejestracyjnego.

Nie miał przedniej tablicy rejestracyjnej. "Nie był w stanie tego wyjaśnić"

Nie miał przedniej tablicy rejestracyjnej. "Nie był w stanie tego wyjaśnić"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rok temu zmarła mama ośmioletniego Emila. Później okrutną diagnozę usłyszał również jego tata - u ojca chłopca zdiagnozowano nowotwór płuc w zaawansowanym stadium. Umierający ojciec szuka teraz dla swojego synka nowej, kochającej rodziny. Materiał "Uwagi!" TVN.

Ciężko chory ojciec szuka kochającej rodziny dla swojego ośmioletniego synka

Ciężko chory ojciec szuka kochającej rodziny dla swojego ośmioletniego synka

Źródło:
TVN Uwaga!

Straż Graniczna w Warszawie zatrzymała czterech cudzoziemców. To efekt kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy na terenie stolicy i powiatu pruszkowskiego.

Przebywali w Polsce nielegalnie. Czterech cudzoziemców zatrzymanych

Przebywali w Polsce nielegalnie. Czterech cudzoziemców zatrzymanych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stanowisko wiceprezydenta pozostaje nieobsadzone. Zgodnie z umową powinno przypaść osobie z klubu Polski 2050. Tu kandydatem jest Jacek Wiśnicki, który obecnie pracuje w Centrum Komunikacji Społecznej. - Jestem kandydatem, ale na dziś przede wszystkim jestem urzędnikiem stołecznego ratusza - podkreślił sam zainteresowany.

Fotel wiceprezydenta stolicy pozostaje nieobsadzony. Kto może go zająć?

Fotel wiceprezydenta stolicy pozostaje nieobsadzony. Kto może go zająć?

Źródło:
PAP

Z nowej trasy tramwajowej do Wilanowa skorzystało w tydzień prawie pół miliona osób. Prawie 75 tysięcy pasażerów podróżowało nią w dniu otwarcia. Największą popularnością cieszy się przystanek Miasteczko Wilanów. Z kolei z dwóch linii obsługujących trasę: 14 i 16, ta druga ma więcej podróżnych.

Wyniki nowej trasy tramwajowej do Wilanowa

Wyniki nowej trasy tramwajowej do Wilanowa

Źródło:
tvnwarszawa.pl