Przygotuj się na:

LIKWIDACJA ZAWROTKI NA WĘŹLE POW Z PUŁAWSKĄ

W poniedziałek drogowcy rozpoczną likwidowanie zawrotki na węźle Południowej Obwodnicy Warszawy z Puławską. Nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować przez pół roku.

Przewrócona ciężarówka blokowała Targową. "Przeciążenie podczas załadunku towaru"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ciężarówka miała dźwig hydrauliczny na naczepieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl Ciężarówka miała dźwig hydrauliczny na naczepie

Samochód ciężarowy z dźwigiem hydraulicznym na naczepie przewrócił się na Targowej. Ulica była przez kilka godzin zablokowana. Utrudnienia czekały kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Do zdarzenia doszło na odcinku Targowej między Kijowską a Ząbkowską. - Ciężarówka przewróciła się z racji przeciążenia podczas załadunku towaru - informował Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji. Zaznaczył też, że nikomu nic się nie stało. - Kierowca był trzeźwy - dodał.

Jak przekazał nam Bartosz Maciąg z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, dźwig zajmował się podnoszeniem metalowych elementów. - Na miejscu jest sześć zastępów straży pożarnej, w tym jednostka chemiczna i jednostka techniczna ratownictwa drogowego. Trwają działania usprawniające wypompowanie paliwa z ciężarówki. Po tym zajmiemy się próbą podniesienia pojazdu. Nasza akcja może potrwać kilka godzin - podkreślił.

Objazdy

Chwilę przed godziną 10 strażakom udało się postawić auto na koła. - Konieczne było zneutralizowanie paliwa. Doszło do jego wycieku. Czeka nas jeszcze odholowanie ciężarówki i sprzątanie jezdni - relacjonował Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Targowa w kierunku alei Solidarności była zablokowana. Z tego powodu autobusy linii 120, 138, 166, 169, 509, 512 są kierowano na objazdy. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zakończeniu utrudnień chwilę po godzinie 12.

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl