Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

CBŚP rozbiło gang handlujący bronią i narkotykami. Pośród podejrzanych są osoby związane z pseudokibicami

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci CBŚP rozbili gang handlujący narkotykamiCBŚP
wideo 2/2
CBŚPPolicjanci CBŚP rozbili gang handlujący narkotykami

Policjanci rozpracowali gang handlujący narkotykami i bronią na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Zdaniem śledczych, część spośród 29 podejrzanych może być związana z pseudokibicami różnych klubów sportowych. Dotychczas 11 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Pięciorgu z nich zarzucono również kierowanie gangiem.

Sprawą zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zajmują się policjanci z warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, a nadzór nad czynnościami objęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. - Z ustaleń śledztwa wynika, że gang mógł działać od kilku lat na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego, zajmując się produkcją, przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, a także handlem bronią palną i czerpaniem korzyści z nierządu innych osób - informuje Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

Jak dodaje, ustalenia śledczych wskazują, że niektórzy członkowie gangu mogą mieć powiązania z pseudokibicami różnych klubów sportowych, między innymi z Warszawy, Zamościa czy Rzeszowa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pięć osób podejrzanych o kierowanie gangiem

Do zatrzymań doszło na przełomie sierpnia i września w Warszawie i okolicach, a także w Lublinie, Zamościu i innych miejscowościach. - W realizacji uczestniczyło ponad 200 funkcjonariuszy z CBŚP i z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA". Podczas akcji zatrzymano 14 osób, a kolejnych 15 doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych lub aresztów śledczych, gdzie byli osadzeni - wylicza Jurkiewicz.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli urządzenia mogące służyć do produkcji mefedronu oraz trzy 200-litrowe beczki z substancją chemiczną, przekazaną do analizy w laboratorium.

Prokuratura przedstawiła 11 podejrzanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, z czego pięć osób jest podejrzanych o kierowanie gangiem. Dodatkowo odpowiedzą oni między innymi za przemyt, wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, czy posiadanie broni i udział w obrocie bronią palną.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP