"Fala biegaczy jak jednobarwny strumień". W niedzielę duża impreza sportowa

Autor:
mg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, infoulice
UM WarszawyW niedzielę wystartuje bieg "Biegnij Warszawo"

W niedzielę stołecznymi ulicami przebiegną uczestnicy 10-kilometrowego biegu. Wydarzeniu towarzyszył będzie także 5-kilometrowy marsz. W sumie wystartuje prawie 10 tysięcy osób. W związku z imprezą dla ruchu zostanie zamknięta część ulic na Ujazdowie, Solcu, Kamionku i Powiślu. Utrudnienia rozpoczną się już w sobotni wieczór.

Uczestnicy "Biegnij Warszawo" wystartują w niedzielę o godzinie 12.00. Na tegoroczny bieg zapisało się 5,2 tysiąca osób. Dodatkowo 4,3 tysiące osób wystartuje na 5-kilometrowej trasie "Maszeruję - Kibicuję". Jak wskazuje ratusz to dwa razy więcej niż w ubiegłorocznej edycji, kiedy biegło 2,5 tysiąca osób a 2 tysiące maszerowało. - We wszystkich dotychczasowych edycjach biegu na mecie zameldowało się aż 112 tysięcy osób. To niezwykle widowiskowy bieg - uczestnicy biegną w identycznych koszulkach, więc fala biegaczy wygląda jak jednobarwny strumień. Tegoroczne koszulki będą białe - podkreśla w komunikacie ratusz.

Impreza odbywa się po raz 14. Jej organizatorem jest Klub Biegacza Sporting, a współfinansuje miasto.

Ulice wyłączone z ruchu

W związku z przygotowaniami do imprezy już od sobotniego wieczora zamknięta będzie ulica Łazienkowska, a w niedzielę rano wyłączony z ruchu zostanie także fragment Czerniakowskiej. Kluczowe ograniczenia w ruchu zostaną wprowadzone w godzinach 11.00-14.00. Wówczas dla ruchu zostanie zamknięta część ulic na Ujazdowie, Solcu, Kamionku i Powiślu.

Drogi, składające się na trasę biegu będą wyłączone z ruchu w godzinach 11.00-14.00.

Biegacze będą poruszali się: Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, pl. Trzech Krzyży, Nowym Światem, rondem de Gaulle’a, Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego. Uczestnicy pobiegną także Wałem Miedzeszyńskim i Wybrzeżem Szczecińskim, na którym w związku z biegiem zamknięta będzie jezdnia w kierunku Pragi-Północ na odcinku Zwycięzców - Okrzei, natomiast jezdnia w stronę Wawra będzie cały czas czynna. Trasa biegaczy będzie prowadzić także przez Zamoście, gdzie uczestnicy zawrócą na wysokości ul. Sokolej, ulica będzie zamknięta także od strony ul. Zamoyskiego. Obszarami całkowicie wyłączonymi z ruchu będą: most Świętokrzyski, a także Zajęcza, Dobra, Tamka, Kruczkowskiego i Rozbrat. Później biegacze skierują się na Łazienkowską.

Trasa biegu "Biegnij warszawo"UM Warszawy

O godz. 12.25 z ul. Szwoleżerów wystartuje marsz "Maszeruję-Kibicuję". Jego uczestnicy pokonają pięciokilometrową trasę poprowadzoną następującą trasą: Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Książęca, Rozbrat, Myśliwiecka, Kusocińskiego. Podobnie, jak w przypadku "Biegnij Warszawo" ulice na trasie marszu będą zamknięte w godz. 11.00-14.00.

Na objazdy skierowane zostaną autobusy

Od soboty, 1 października, od godz. 21.00, czyli po zamknięciu ruchu na ul. Łazienkowskiej, autobusy linii 107159N33 N83 pojadą objazdem ulicami Myśliwiecką i Szwoleżerów, a linii 109 i 171, po wyjeździe z pętli Torwar, pojadą ulicami Czerniakowską, Szwoleżerów i Myśliwiecką.

W niedzielę, o godz. 8.00, w związku z przygotowaniami do startu zamknięty zostanie fragment ul. Czerniakowskiej. Wówczas na trasy objazdowe skierowane zostaną autobusy linii 107109141159171185187. W kolejnym etapie, tj. w godz. 11.00-14.00, czyli w czasie wyłączenia wszystkich pozostałych ulic na trasie biegu i marszu, do już wymienionych, na objazdach dołączą także autobusy linii: 102106108111116117118125127146147158162166180202222503521. Trasy linii, wraz z kolejnymi etapami zamknięć dróg i przemieszczaniem się uczestników będą się zmieniały.

Tak wyglądała zeszłoroczna edycja "Biegnij warszawo"

Uczestnicy "Biegnij Warszawo" na ulicach stolicy
Uczestnicy "Biegnij Warszawo" na ulicach stolicyArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, infoulice

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawy

Pozostałe wiadomości