Veturilo dojedzie do Włoch

Ztm.waw.plNowe stacje Veturilo

System miejskich rowerów Veturilo w Warszawie cały czas się powiększa. Pierwsze stacje w tym roku pojawią się we Włochach. Dodatkowe zbudowane będą na Ursynowie i na Ochocie.

W połowie marca jako pierwsi podaliśmy listę wszystkich nowych stacji Veturilo jakie zbuduje ZTM. Jak się okazuje miejski rower jest tak popularny, że dzielnice postanowiły sfinansować jeszcze kilka stacji ze swoich własnych budżetów.

Dzięki temu pierwsze Veturilo pojawi się również we Włochach, dodatkowe stacje będą również na Ochocie i Ursynowie.

Dyrektor Zarząd Transportu Miejskiego Leszek Ruta podpisał, w obecności władz Włoch, Ochoty i Ursynowa, umowę z firmą Nextbike na montaż stacji w tych dzielnicach. Nowych stacji będzie 14.

Pięć pojawi się we Włochach:

1. Urząd Dzielnicy Włochy

2. PKP Warszawa Nowe Włochy

3. OSiR Włochy – Gładka

4. Dom Kultury Włochy – 1 sierpnia

5. Popularna – Al. Jerozolimskie

Na Ursynowie – cztery:

1. Wąwozowa – Stryjeńskich

2. Belgradzka – Stryjeńskich

3. Wąwozowa – Rosoła

4. Rosoła – Belgradzka

Tym samym Ursynów stanie się dzielnicą z drugą, co do liczebności, siecią stacji Veturilo. W ubiegłym roku na Ursynowie uruchomiono zostało 13 stacji, z czego osiem zostało sfinansowanych z pieniędzy urzędu dzielnicy. W tym roku na Ursynowie uruchomionych zostanie siedem nowych stacji. Oprócz tych sfinansowanych przez urząd pojawią się również trzy inne nowe stacje, w tym jedna (Poleczki Business Park), za którą zapłaciła firma komercyjna.

Ochota sfinansuje ustawienie trzech stacji:

1. Pruszkowska – Sanocka

2. Szczęśliwicka – Kopińska

3. APS (Akademia Pedagogiki Specjalnej)

Wszystkie nowe stacje "dzielnicowe" zostaną uruchomione na początku maja. Oprócz nich w Warszawie pojawią się także dwie stacje w ramach systemu "Pedałuj i Płyń". Będą one umożliwiały przesiadkę z roweru do kajaka i z powrotem. Pierwsza powstanie przy Porcie Czerniakowskim a druga przy Spójni. Zostaną uruchomione również w maju.

lata//ec

Źródło zdjęcia głównego: Ztm.waw.pl

Pozostałe wiadomości