Najnowsze

Pokazał kasjerce policyjną legitymację. Chciał sprawdzić "autentyczność banknotów"

Najnowsze

Autor:
b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP Powiatu Warszawskiego ZachodniegoAkcesoria "policjanta"

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który podał się za policjanta i chciał wyłudzić od kasjerki pieniądze. Jak podała policja, mówił, że chce sprawdzić autentyczność banknotów znajdujących się w kasie.

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie od pracowniczki placówki handlowej z gminy Leszno (powiat warszawski zachodni). Z relacji kobiety wynikało, że chwilę wcześniej mężczyzna, podając się za policjanta i okazując legitymację, chciał wyłudzić od niej utarg. Tłumaczył, że musi stwierdzić autentyczność banknotów. Dyżurny wysłał na miejsce policjantów z lesznowskiego i kampinoskiego posterunku.

Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka w autobusie. - W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. Był też poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu. Posiadał przy sobie kaburę na broń oraz kajdanki, a także etui z imitacją legitymacji służbowej z wklejonym swoim zdjęciem - relacjonuje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwiej z komendy powiatowej.

Fałszywa legitymacja i dowód innego mężczyzny

Mundurowi ustalili, jaki przebieg miało zdarzenie. Mężczyzna z gminy Lesznowola okazał kasjerce podrobioną policyjną legitymację i przedstawił się jako funkcjonariusz. - Podczas rozmowy z kobietą okazał dokumenty innego mężczyzny, twierdząc, że wprowadza on fałszywe banknoty do obiegu. Chcąc wyłudzić od kobiety utarg, poprosił o przekazanie mu banknotów, aby sprawdzić ich autentyczność. Na szczęście kasjerka nabrała wątpliwości co do "policjanta" i jego legendy. Gdy mężczyzna opuścił placówkę z pustymi rękoma, o wszystkim opowiedziała dyżurnemu starobabickiej komendy - opisuje Gromek-Oćwiej.

39-latek usłyszał już zarzuty podania się za policjanta przy pomocy podrobionej legitymacji, usiłowania oszustwa oraz przywłaszczenia dokumentów innej osoby. - Przyznał się do popełnienia tych przestępstw i poddał się dobrowolnie karze - podsumowała policjantka.

Informowaliśmy też o mężczyźnie, który - według policji - próbował sprzedać zadłużone mieszkanie matki w Śródmieściu, choć oficjalnie już nie żył:

Próbował sprzedać zadłużone mieszkanie matki, choć oficjalnie już nie żył
Próbował sprzedać zadłużone mieszkanie matki, choć oficjalnie już nie żyłKRP I

Autor:b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Pozostałe wiadomości