Najnowsze

Remontują parking podziemny przy metrze

Najnowsze


Liczący sobie ponad 20 lat parking pod Waryńskiego przechodzi generalny remont. Drogowcy odmalowali ściany, odnowili klatkę schodową, teraz czas na wymianę nawierzchni.

Prace w parkingu podziemnym trwają. Jeszcze jesienią ubiegłego roku uszczelniono dylatacje w stropie, ścianach hali garażowej i przejściach. Później wykonano kolejne prace.

Ściany garażu zostały odmalowane, remont przeszła klatka schodowa, w której naprawiono stopnie, odmalowano ściany i zabezpieczono je powłoką antygraffiti. "Generalny remont przejdzie też nawierzchnia parkingu. Usunęliśmy już spękania i zagruntowaliśmy posadzkę. W najbliższym czasie pojawi się na niej nowa, równa nawierzchnia" – podaje na swojej stronie internetowej Zarząd Dróg Miejskich.

Parkowanie pod ziemią

Parking jest dzierżawiony przez firmę Apcoa, która zajmuje się jego obsługą. Jest na nim 130 miejsc.

Za postój trzeba zapłacić 1,8 zł za każde rozpoczęte pół godziny. Abonament miesięczny całodobowy kosztuje 600 zł, miesięczny dzienny 324 zł lub 360 zł (w zależności od dni parkowania), a nocny od 252 zł do 348 zł. Jest też możliwość wykupienia abonamentu okresowego – 24-godzinnego (na minimum trzy doby) za 20,40 zł za dobę.

Roczny wpływ do budżetu miasta z tytułu dzierżawy parkingu to kilkaset tysięcy złotych. Remont parkingu ma się zakończyć 31 sierpnia.

Parking został wybudowany wraz ze stacją metra, a uruchomiony i wyposażony przez ZDM w 1996 roku.

Władze stolicy zapowiadają budowę 10 podziemnych parkingów na ponad 2 tysiące miejsc.

[object Object]
Renata Kaznowska o projekcie ratuszaArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości