Kursant przejechał na czerwonym, instruktor ukarany mandatem

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Samochód nauki jazdy przejechał na czerwonym świetle (wideo bez dźwięku)
Samochód nauki jazdy przejechał na czerwonym świetle (wideo bez dźwięku)
KMP Radom
KMP RadomSamochód nauki jazdy przejechał na czerwonym świetle (wideo bez dźwięku)

W trakcie nauki jazdy, 22-letni kursant przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Instruktor został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed południem. Jak informuje Dorota Wiatr-Kurzawa z Wydziału ruchu drogowego radomskiej komendy, policjanci w trakcie patrolowania ulic miasta zarejestrowali wykroczenie popełnione przez kursanta w trakcie nauki jazdy pod nadzorem instruktora. - Kandydat na kierowcę nie zastosował się do sygnalizatora, który nadawał sygnał czerwony - wyjaśniła policjantka.

Funkcjonariusze drogówki zatrzymali szkoleniowego hyundaia do kontroli. Znajdował się w nim 61-letni instruktor oraz 22-letni przyszły kierowca. - Kontrola zakończyła się mandatem karnym w kwocie 500 złotych i 15 punktami nałożonymi na instruktora, który w trakcie odbywania szkolenia dla kandydatów na kierowców ponosi odpowiedzialność za ich postępowanie - wskazała Wiatr-Kurzawa.

- Na szczęście w tej sytuacji nikomu nic się nie stało i nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. To właśnie instruktora zadaniem jest przekazanie wiedzy przyszłym kierowcom na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i obowiązku przestrzegania przepisów, w celu uniknięcia sytuacji stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak i innych uczestników ruchu drogowego - podkreśliła policjantka.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Radom

Pozostałe wiadomości