Przyjazny plac w sercu miasta. Rusza przetarg, potem prace

W tym miejscu ma powstać plac
W tym miejscu ma powstać plac
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plW tym miejscu ma powstać plac

Ratusz ogłosił przetarg na dokumentację budowlaną zapowiadanego od dawna nowego placu w centrum. Miejsce, często zakorkowane, ma zostać odmienione. Plac Pięciu Rogów u zbiegu Brackiej, Chmielnej, Zgody i Szpitalnej będzie bardziej przyjazny pieszym.

Koncepcja zagospodarowania placu została wybrana w konkursie. Teraz powstanie szczegółowa dokumentacja budowlana i właśnie na jej stworzenie miasto ogłosiło przetarg.

Na placu Pięciu Rogów przecinają się dwie ważne ulice: Bracka i Chmielna. Miejsce jest rozpoznawalne przez mieszkańców i turystów, ale kompletnie niedostosowane do natężenia ruchu pieszych i nieprzyjazne.

Piesi będą priorytetem

Dziś piesi przemykają tu między samochodami. To ma się zmienić. Jury konkursu wybrało koncepcję, która zakłada, że plac będzie otwartą przestrzenią i zmieni się w miejsce spotkań oraz spędzania wolnego czasu.

Najważniejszym elementem jest uporządkowanie przestrzenne placu. Stworzone ma zostać miejsce bez wydzielonych chodników oraz jezdni. Pojawi się także zieleń.

Tak zmieni się Plac Pięciu RogówKacper Ludwiczak

Zwycięzca przetargu będzie musiał dostarczyć projekt i materiały przetargowe. Ponadto będzie pełnił nadzór autorski nad pracami budowlanymi.

Na przygotowanie będzie miał czas do połowy grudnia 2018 roku. Potem mają rozpocząć się roboty.

Tak zmieni się Plac Pięciu RogówKacper Ludwiczak

mp/ec/r

Pozostałe wiadomości