Poznała w sieci "kuzyna księcia z Dubaju". Obiecał jej pieniądze na budowę domu

Autor:
b
Źródło:
PAP
ShutterstockMiała dostać dolary, straciła złotówki (zdj. ilustracyjne)

Poznany w internecie mężczyzna podawał się za kuzyna księcia z Dubaju. Obiecywał 28-latce z okolic Płońska, że ofiaruje jej 27 tysięcy dolarów na budowę domu. Kobieta uwierzyła, że aby stało się to możliwe, musi przelać pewną kwotę na przewalutowanie darowizny. Straciła w ten sposób blisko 6,5 tysiąca złotych.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku komisarz Kinga Drężek-Zmysłowska, zgłosiła się tam 28-letnia mieszkanka powiatu sochaczewskiego. Z jej relacji której wynikało, że została oszukana przez poznanego za pośrednictwem internetu mężczyznę, podającego się za "kuzyna księcia z Dubaju".

Zauroczył ją, obiecał kupno domu

- Choć nigdy nie widziała go, na tyle wzbudził jej zaufanie i zauroczył, że zaczęła mu się zwierzać. W związku z trudną sytuacją rodzinną 28-latki korespondujący z nią mężczyzna zaoferował pomoc i obiecał, że da jej pieniądze na kupno domu. Obiecał, że po załatwieniu wszystkich formalności przyleci do niej - wyjaśniła kom. Drężek-Zmysłowska.

Jak zaznaczyła, kobieta wierząc we wszystkie słowa "kuzyna księcia z Dubaju", podała mu numer swojego konta bankowego, na który miał on przelać 27 tysięcy dolarów, przy czym - jak przekonywał mężczyzna - konieczna była wpłata 3 tysięcy złotych na wskazane przez niego konto, mające należeć do pośrednika między bankiem polskim a zagranicznym, celem przewalutowania pieniędzy.

Dzwonił też "pracownik banku"

Rzeczniczka mławskiej policji dodała, iż następnie z 28-latką kontaktował się rzekomy pracownik banku, podając kolejne dane do przelewów, gdyż jak twierdził, pieniądze nie docierały - w efekcie kobieta straciła blisko 6,5 tysiąca złotych.

- Gdy poznany przez internet mężczyzna stwierdził, że wynajął adwokata, bo 28-latka nie przelała wystarczająco dużo pieniędzy na przewalutowanie dolarów i stracił wszystkie wysłane jej pieniądze, pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszusta - podkreśliła kom. Drężek-Zmysłowska.

Policja przestrzega, że aby uniknąć nieprzyjemności i straty pieniędzy, powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność w kontaktach z osobami poznanymi przez internet, szczególnie gdy proszą o pieniądze. "O wszystkich wątpliwych sytuacjach i próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować policję, dzwoniąc do najbliżej jednostki lub pod numer alarmowy 112" - apelują funkcjonariusze.

Czytaj także: Aparatura do produkcji bimbru i 600 litrów zacieru. "To na zbliżający się sezon grillowy":

Miał w domu marihuanę i 600 litrów zacieru na bimber. Tłumaczył, że szykuje się do sezonu grillowego (materiał z 17.05.2023)
Miał w domu marihuanę i 600 litrów zacieru na bimber. Tłumaczył, że szykuje się do sezonu grillowegoPodczas przeszukania jednej z posesji w gminie Nieporęt, kryminalni ujawnili kilka gramów narkotyków, 600 litrów zacieru na bimber i aparaturę do produkcji alkoholu. Policjantom tłumaczył, że to wszystko dla niego i znajomych na zbliżający się sezon grillowy.KPP Legionowo

Autor:b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości