Ogromne donice już stoją. Plac Powstańców prawie gotowy

Plac Powstańców Warszawy 2
Plac Powstańców Warszawy 2
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plPlac Powstańców Warszawy 2

Już w piątek mieszkańcy Warszawy będą mogli podziwiać odmieniony plac Powstańców Warszawy. Właśnie na 1 sierpnia miasto zapowiedziało zakończenie przebudowy. Po rewitalizacji korzystać z placu będą mogli głównie spacerowicze.

Ze środka placu zniknął parking dla samochodów, a w jego miejsce postawione zostały już częściowo meble miejskie- kolorowe donice, ławki, latarnie.

Jak informuje miasto, plac udekoruje 2800 kwiatów i krzewów. 2 tys. roślin zostanie posadzonych w 120 kolorowych donicach. W niebieskich, czerwonych, pomarańczowych oraz białych pojemnikach pojawią się kompozycje krzewów ozdobnych, takich jak perukowiec podolski lub różne odmiany derenia i czerwonych pelargonii.

Na placu praca wre. -Robotnicy pracują już od około 6. rano. Najgorzej wygląda część północna placu w rejonie skrzyżowania ul. Mazowieckiej i ul. Świętokrzyskiej. Jest bardzo "rozgrzebana". W tym miejscu zostało najwięcej do zrobienia m.in. położenie kostki i chodników- relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodaje, południowa część placu jest praktycznie ukończona. Postawiono meble miejskie: stoją donice kolorowe w nich posadzono rośliny. Ogrodnicy pracują w części południowej, drogowcy w części północnej.

- Jeżeli drogowcy będą tak pracować – od rana do wieczora – do 1 sierpnia, to najprawdopodobniej zdążą- uważa Zieliński.

Co dokładnie zostanie zrobione przeczytasz tutaj.

Plac Powstańców Warszawy
Plac Powstańców Warszawy Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Pozostałe wiadomości