"Niepowtarzalny klimat". Kolonia Wawelberga nocą


To tu, co roku w tłusty czwartek ustawiają się gigantyczne kolejki po najlepsze pączki w Warszawie. Mimo że po lutym pozostało wspomnienie, Górczewska 15 ponownie będzie tętniła życiem - wszystko za sprawą niedzielnego święta Kolonii Wawelberga. Zanim jednak gwar wypełni podwórka, zapraszamy na nocny spacer z Reporterką 24, Martą Jakubiak.

Górczewska 15 kojarzy się przede wszystkim z pracownią cukierniczą, w której produkowane są wyjątkowe pączki, po które ustawiają się niemal kilometrowe kolejki. W najbliższą niedzielę będzie okazja do tego, aby poznać lepiej inne zakątki skrywane pod tym adresem.

Czerwonej cegły czar

24 maja odbędzie się święto Kolonii Wawelberga - osiedla, który liczy sobie już 115 lat. Wymyślił i ufundował je Hipolit Wawelberg, finansista i społecznik. W jej skład wchodzą trzy budynki z czerwonej cegły powstałe z myślą o robotnikach z Woli.

Na pomysł zorganizowania święta kolonii i przypomnienia postaci jej fundatora wpadli współcześni mieszkańcy Górczewskiej 15. Nie lada gratką będzie też możliwość spróbowania pączków ze słynnym różanym nadzieniem.

CZYTAJ WIĘCEJ O PIERWSZYM ŚWIĘCIE KOLONII WAWELBERGA Po słynne pączki co roku w Tłusty Czwartek ustawiają się ogromne kolejki:

Kolejka po pączki
Kolejka po pączkiLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

ZOBACZ TEŻ ZDJĘCIA KOLONII NA KONTAKCIE24

popi/aw

Źródło zdjęcia głównego: Marta Jakubiak / Kontakt24

Pozostałe wiadomości