Prezydent stolicy podkreśliła, że budowa metra w Budapeszcie, na odcinku 7 km, trwa już od lat.
- Mogę tylko powiedzieć, że budowę metra pod Dunajem w Budapeszcie zaczęli w 2006 r. Jak skończą w przyszłym roku, to będzie sukces. Nasze metro buduje się dużo krócej – powiedziała Gronkiewicz-Waltz.
"Dodatkowe ekspertyzy" w tunelu Wisłostrady
Reporterka TVN24 zapytała prezydent, kiedy pojedziemy tunelem Wisłostrady.
- Do końca stycznia ZDM na zrobić dodatkowe ekspertyzy. Powołało już eksperta, przejęło zarząd nad tunelem, bo to nie jest już kwestia metra. Żeby było bezpiecznie - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Mam nadzieję, że za ponad miesiąc już pojedziemy - dodała.
"Ładne widoki" na objeździe
Żartobliwie skomentowała również objazd dla samochodów, który powstał po tym, jak zamknięto tunel.
- Ten objazd jest dość korzystny. Niektórzy mówią: niech pani go nie likwiduje, bo są ładne widoki, zwłaszcza jak będzie wiosna - powiedziała prezydent. - Ale jest po jednym pasie z każdej strony mniej. Dlatego chcemy to zrobić jak najszybciej. Z tym, że to są bardzo poważne budowy - dodała.
Awaria na budowie, kierowcy na objazdach
Na początku stycznia 2013 r. Mateusz Witczyński, rzecznik prasowy AGP Metro, mówił w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że wtunelu Wisłostrady cały czas trwają prace przy wzmacnianiu gruntu nad łącznikiem budowanej stacji metra Powiśle.
W połowie grudnia ubiegłego roku, koordynator miejskich inwestycji drogowych Wiesław Witek szacował, że pierwsi kierowcy mogą tunelem przejechać pod koniec stycznia.
Po awarii na budowie stacji metra Powiśle i zamknięciu tunelu, objazdy dla kierowców wytyczono między innymi przy bulwarach wiślanych.
Nagranie ze stacji Powiśle
W sobotę na portalu Kontakt24 jeden z internautów zamieścił film z budowy stacji Powiśle. - Na przyszłej stacji metra Powiśle ruch całkowicie zamarł - napisał Brushevsky.
Na jego filmie widać też objazd:
Zalana stacja Powiśle
Budowany obecnie centralny odcinek II linii metra ma mieć siedem stacji, 6,1 km i połączyć lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Planowana data zakończenia inwestycji to październik 2013 r.
lata/mz