Najnowsze

Zakazy odwiedzin w szpitalach. "W związku z sytuacją epidemiologiczną"

Najnowsze

Autor:
ran/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Szumowski o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem
Szumowski o nowych przypadkach zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/3
Trzy potwierdzone przypadki koronawirusa

Stołeczne szpitale wprowadzają zakazy odwiedzin pacjentów. Zmiany mają związek z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Z informacji przekazanych przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, do tej pory w Warszawie zdiagnozowano trzy przypadki koronawirusa. Służby apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa.

O zmianach informują też stołeczne szpitale.

Szpital Czerniakowski

"W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i podwyższonym poziomem gotowości, Szpital Czerniakowski wprowadza ZAKAZ ODWIEDZIN U CHORYCH NA ODDZIAŁACH" – poinformowali na Facebooku przedstawiciele placówki.

I zaznaczają, że wizyty w szczególnych przypadkach będą możliwe po wydaniu zgody przez ordynatora lub kierownika oddziału. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Szpital Praski

Wstęp do budynku Szpitala Praskiego będzie miał z kolei tylko personel. "Realizując dyspozycję Wojewody Mazowieckiego od środy (11 marca) godz. 9.00 do odwołania - podobnie jak inne szpitale - WSTRZYMUJEMY MOŻLIWOŚĆ ODWIEDZIN" – poinformowali przedstawiciele szpitala.

Dodają, że sprawa ma związek z aktualną sytuacją epidemiologiczną. W załączniku zamieścili również pismo od Tomasza Sławatyńca, dyrektora Wydziału Zdrowia urzędu wojewódzkiego, w którym jest mowa niebezpieczeństwie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem.

Szpital MSWiA

O wstrzymaniu odwiedzin pacjentów już 5 marca poinformowali na Facebooku przedstawiciele szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, z dniem 5.03.2020 r. ODWIEDZINY PACJENTÓW PEŁNOLETNICH ZOSTAJĄ WSTRZYMANE. W przypadku pacjentów niepełnoletnich odwiedziny są ograniczone do jednego opiekuna. W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatami klinik" – czytamy na Facebooku placówki.

Jak już podawaliśmy, dyrekcja Centrum Zdrowia Dziecka ograniczyła liczbę odwiedzin pacjentów. Powodem jest potencjalne zagrożenie koronawirusem oraz zachorowania na grypę.

Infolinia NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Koronawirus na świecie

W Polsce potwierdzono 22 przypadki koronawirusa (stan na godzinę 20 10 marca). Na całym świecie odnotowano do tej pory ponad 114 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem w około 90 krajach. W Europie chorobę COVID-19 zdiagnozowano dotąd u 12 tysięcy pacjentów, z jej powodu na Starym Kontynencie zmarło już niemal pół tysiąca ludzi.

pacjenci z Polski z charakterystyką - miejsce hospitalizacji, stan, wiek 

Autor:ran/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości