Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Koronawirus u dziecka z wolskiego żłobka. Placówka nie została zamknięta

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kk/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plŻłobek przy Ożarowskiej

  U jednego z podopiecznych żłobka przy Ożarowskiej na Woli wykryto koronawirusa. Inspekcja sanitarna podjęła decyzję o odesłaniu do domu wszystkich dzieci z grupy, do której należał zakażony maluch. Pracownicy placówki zostaną przebadani na obecność COVID-19. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Informację o przypadku SARS-CoV-2 w wolskim żłobku potwierdziła w piątek rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka. - Placówka nie została zamknięta decyzją inspekcji sanitarnej. Jedenaścioro dzieci z grupy, w której stwierdzono COVID-19 przebywa poza placówką. Dodatkowo decyzją inspekcji sanitarnej poza żłobkiem są też trzy osoby z personelu, które miały bezpośredni kontakt z dzieckiem - zaznaczyła. 

  Jak dodała, na piątek sanepid zlecił przeprowadzenie testów u trójki wspomnianych pracowników objętych kwarantanną. - Jako miasto zobowiązaliśmy się, że jutro (w sobotę - red.) przetestujemy pozostałe osoby z personelu placówki - przekazała Gałecka. W sumie chodzi o ponad 20 osób. 

  Koronawirus w Warszawie

  W czwartek potwierdzono 12 przypadków zakażeń koronawirusem w stolicy, dzień wcześniej było ich 24, a we wtorek - 25. Od początku epidemii obecność SARS-CoV-2 w organizmie zdiagnozowano u 1370 osób, spośród których zmarło 117. Za ozdrowieńców uznano dotychczas 441 osób.

  W skali całego kraju od 4 marca potwierdzono 28 201 zakażeń, a 1215 osób zmarło. 

  Informowaliśmy też o zamknięciu przedszkola przy Ryżowej, po wykryciu koronawirusa u jednego z przedszkolaków:

  Koronawirus u przedszkolaka z placówki przy Ryżowej

  Sytuacja po wykryciu koronawirusa u dzieckaTVN24
  wideo 2/3

  Autor:kk/b

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl