Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Koronawirus u dziecka z wolskiego żłobka. Placówka nie została zamknięta

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Żłobek przy Ożarowskiej
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plŻłobek przy Ożarowskiej

U jednego z podopiecznych żłobka przy Ożarowskiej na Woli wykryto koronawirusa. Inspekcja sanitarna podjęła decyzję o odesłaniu do domu wszystkich dzieci z grupy, do której należał zakażony maluch. Pracownicy placówki zostaną przebadani na obecność COVID-19. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Informację o przypadku SARS-CoV-2 w wolskim żłobku potwierdziła w piątek rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka. - Placówka nie została zamknięta decyzją inspekcji sanitarnej. Jedenaścioro dzieci z grupy, w której stwierdzono COVID-19 przebywa poza placówką. Dodatkowo decyzją inspekcji sanitarnej poza żłobkiem są też trzy osoby z personelu, które miały bezpośredni kontakt z dzieckiem - zaznaczyła. 

Jak dodała, na piątek sanepid zlecił przeprowadzenie testów u trójki wspomnianych pracowników objętych kwarantanną. - Jako miasto zobowiązaliśmy się, że jutro (w sobotę - red.) przetestujemy pozostałe osoby z personelu placówki - przekazała Gałecka. W sumie chodzi o ponad 20 osób. 

Koronawirus w Warszawie

W czwartek potwierdzono 12 przypadków zakażeń koronawirusem w stolicy, dzień wcześniej było ich 24, a we wtorek - 25. Od początku epidemii obecność SARS-CoV-2 w organizmie zdiagnozowano u 1370 osób, spośród których zmarło 117. Za ozdrowieńców uznano dotychczas 441 osób.

W skali całego kraju od 4 marca potwierdzono 28 201 zakażeń, a 1215 osób zmarło. 

Informowaliśmy też o zamknięciu przedszkola przy Ryżowej, po wykryciu koronawirusa u jednego z przedszkolaków:

Koronawirus u przedszkolaka z placówki przy Ryżowej

Sytuacja po wykryciu koronawirusa u dziecka
Sytuacja po wykryciu koronawirusa u dzieckaTVN24
wideo 2/3

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości