Najnowsze

Trzy tysiące zakażeń w stolicy. Problemy w ponad 400 szkołach i przedszkolach

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W sobotę w Warszawie odnotowano ponad trzy tysiące zakażeń
W sobotę w Warszawie odnotowano ponad trzy tysiące zakażeń
wideo 2/2
W sobotę w Warszawie odnotowano ponad trzy tysiące zakażeń

Po raz pierwszy od początku pandemii w Warszawie odnotowało ponad trzy tysiące zakażeń. Ratusz informuje o całkowitym zamknięciu kilkunastu szkół. W ponad 400 lekcją są zawieszone częściowo.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 40 876 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 193 osób z COVID-19. To najwyższy dzienny bilans infekcji od początku epidemii w Polsce. Najwięcej przypadków odnotowano w województwie mazowieckim - 7120. Resort podał też, że minionej doby wykonano ponad 150,9 tysiąca testów na obecność SARS-CoV-2, w tym 50,9 tysiąca antygenowych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Ponad 3000 nowych zakażeń koronawirusem w Warszawie

W Warszawie odnotowano w sobotę 3349 nowych zakażeń koronawirusem. To najwyższy wynik od początku pandemii w naszym kraju. Wskaźnik osób zakażonych w przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców wynosi obecnie 18,67. Kwarantanną objętych jest ponad 59 tysięcy osób.

Kilkanaście szkół zamkniętych, koronawirus w ponad 400

W piątek ratusz poinformował radnych o sytuacji w szkołach. "W związku z zakażeniami wirusem COVID-19 w niektórych placówkach oświatowych część zajęć została zawieszona, a wybrane oddziały prowadzą naukę w trybie zdalnym" - czytamy w raporcie.

Do godziny 15.30 w piątek w stolicy całkowicie zawieszono zajęcia w 13 placówkach. Częściowo zajęcie zostały zawieszone w 411 placówkach, w tym: w 116 przedszkolach, 179 szkołach podstawowych i 116 szkołach ponadpodstawowych.

Adam Niedzielski o czasowej nauce zdalnej
Adam Niedzielski o czasowej nauce zdalnejTVN24

Na Mazowszu ponad siedem tysięcy przypadków

Na Mazowszu obecność koronawirusa w organizmie wykryto w sobotę u 7120 osób, co również stanowi największy dobowy przyrost nowych infekcji od początku pandemii. Jednocześnie po raz pierwszy w historii liczba nowych przypadków SARS-CoV-2 potwierdzonych jednorazowo w województwie przekroczyła siedem tysięcy.

Skrócona kwarantanna i darmowe testy w aptekach

- Zwiększamy możliwości testowania. Od 27 stycznia darmowe testy antygenowe w każdej aptece - poinformował podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Dodał też, że skrócony zostanie okres przebywania na kwarantannie - będzie on wynosił siedem dni.

Premier zapowiedział, że osoby powyżej 60. roku życia po pozytywnym teście będą badane w ciągu 48 h - także w domu - przez lekarza pierwszego kontaktu. W szpitalach zwiększona zostanie liczba łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19. Ogłosił także powołanie Rady ds. walki z COVID-19. - W jej składzie znajdą się eksperci także z innych dziedzin niż medyczne - zastrzegł.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZMIANACH DOTYCZĄCYCH WALKI Z KORONAWIRUSEM >>>

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości