Dziewczynka potrącona przez autobus miejski nie żyje. Kierowca zatrzymany

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Śmiertelne potrącenie w Józefosławiu
Śmiertelne potrącenie w Józefosławiu
Mateusz Szmelter./tvnwarszawa.pl
Śmiertelne potrącenie w JózefosławiuMateusz Szmelter./tvnwarszawa.pl

W Józefosławiu pod Warszawą doszło do potrącenia dziecka przez autobus miejski. Jak przekazała straż pożarna, dziewczynki nie udało się uratować. Kierowca został zatrzymany.

Do wypadku doszło przy ulicy Kameralnej w Józefosławiu (powiat piaseczyński). - Otrzymaliśmy informację o potrąceniu dziecka przez autobus. Poszkodowana została dziewczynka w wieku około 12 lat. Dziecko było nieprzytomne, bez zachowanych funkcji życiowych. Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR - poinformował Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

Dziecka nie udało się uratować

Około godziny 13.45 strażak przekazał tragiczną informację. Dziecka, pomimo wysiłków służb ratunkowych, nie udało się uratować.

- Na miejscu była policja, która prowadziła swoje czynności. Z naszej strony działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz startu śmigłowca LPR - dodał Darmofalski.

Jak poinformował później sierżant Jacek Wiśniewski z Komendy Stołecznej Policji, do wypadku doszło w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej. - Kierowca autobusu został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Za każdym razem w tego rodzaju przypadkach do badań jest pobierana krew - wyjaśnił policjant. - Na miejscu wypadku pracują policjanci z wydziału ruchu drogowego pod nadzorem prokuratora. Trwa szczegółowe ustalanie okoliczności zdarzenia. Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Wyznaczono objazdy - dodał Wiśniewski.

O utrudnieniach informował także Zarząd Transportu Miejskiego. "Z powodu zablokowanego przejazdu w rejonie ulicy Kameralna/Józefosław trwają utrudnienia w kursowaniu linii 739 i L39. Możliwe opóźnienia kursów oraz skierowanie linii na trasy objazdowe: 739 i L39 > oba kierunki:.. Wilanowska – Cyraneczki – Julianowska… z pominięciem zespołów przystankowych 'Kameralna' 01, 02 oraz 'Julianów' 01 i 02" - poinformowano w komunikacie.

Kierowca zatrzymany

Rzecznik stołecznego komendanta policji Sylwester Marczak zaznaczył, że 69-letni kierowca został zatrzymany. - Została mu pobrana krew na obecność alkoholu i narkotyków - wyjaśnił. - Zabezpieczono monitoring ze szkoły, pobliskich budynków oraz autobusu - przekazał.

Początkowo informowano o jednej dziewczynce, która brała udział w zdarzeniu. Po godzinie 15 Sylwester Marczak powiedział, że potrącone zostały dwie 12-letnie dziewczynki. - Pomimo reanimacji jedna z nich zmarła na miejscu, druga z potłuczeniami trafiła do szpitala - dodał. Jak przekazał, dziewczynki zostały potrącone na przejściu dla pieszych przy szkole podstawowej.

"W związku z tym tragicznym wypadkiem uczniowie szkoły zostali objęci pomocą psychologiczną, a dyrektor Andrzej Sochocki zarządził żałobę w szkole do dnia pogrzebu zmarłej uczennicy" - przekazała w mediach społecznościowych zastępca burmistrza Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak. Złożyła też kondolencje i wyrazy współczucia rodzinom i bliskim dziewczynek oraz całej społeczności szkolnej.

Autorka/Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Dzieci wraz z ojcem usiłowały dostać się w dmuchanych kołach na drugi brzeg Pilicy. Porwał je nurt rzeki. Z pomocą ruszyli ratownicy z WOPR w Białobrzegach (Mazowieckie). "Pompowane zabawki nie zapewniają bezpieczeństwa w rzekach" – przypominają i apelują o rozsądek nad wodą.

W dmuchanych kołach z ojcem próbowały dostać się na drugi brzeg rzeki. Nurt porwał czwórkę dzieci

W dmuchanych kołach z ojcem próbowały dostać się na drugi brzeg rzeki. Nurt porwał czwórkę dzieci

Źródło:
PAP

Około 300 pracowników uwija się codziennie jak w ukropie na budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Spektakularny biały budynek w centrum Warszawy zostanie otwarty dla zwiedzających w październiku. Zajrzeliśmy do niego z kamerą.

Światło "uniesie" wielką bryłę, widoki miasta mają zachwycać

Światło "uniesie" wielką bryłę, widoki miasta mają zachwycać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

18-latka musiała opuścić mieszkanie po policyjnej interwencji i decyzji prokuratora. Nie wolno jej się też zbliżać do matki. Córce może grozić do pięciu lat więzienia.

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

Źródło:
tvn24.pl

Awantura domowa, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłócanie porządku publicznego – powody zgłoszeń na numer alarmowy, których dokonywała 61-letnia ciechanowianka były różne. W trakcie, gdy policjanci przeprowadzali czynności w związku z jednym zawiadomieniem, kobieta zgłaszała telefonicznie kolejne. Wszystkie, by zrobić "na złość". Teraz zgłaszająca stanie przed sądem.

Dzwoniła na 112 i zgłaszała interwencje, by zrobić "na złość" sąsiadom

Dzwoniła na 112 i zgłaszała interwencje, by zrobić "na złość" sąsiadom

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zalew Zegrzyński leży niecałe 30 kilometrów na północ od centrum Warszawy. Rowery wodne, strzeżona plaża, miejsca do grillowania - to wszystko zachęca okolicznych mieszkańców, ale też warszawiaków, by chłodzić się tu w upalne dni. Do Zegrza dojeżdża pociąg, ale droga ze stacji na plażę to koszmar. Piesi muszą przejść prawie trzy kilometry, większość poboczem przy ruchliwej trasie. 

Obok pędzących aut, za barierą energochłonną i przez krzaki. Dojście na popularną plażę jak z koszmaru

Obok pędzących aut, za barierą energochłonną i przez krzaki. Dojście na popularną plażę jak z koszmaru

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy mają ręce pełne pracy po weekendowych nawałnicach, które przechodziły przez stolicę. Wpłynęło kilkaset zgłoszeń, swoje działania wciąż prowadzi Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego.

Pracowity weekend strażaków, już ponad 700 interwencji

Pracowity weekend strażaków, już ponad 700 interwencji

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

- Zabytkowe ogrody Muzeum Łazienki Królewskie są zamknięte z uwagi na konieczność kontroli i usunięcia skutków nocnej bardzo intensywnej nawałnicy - przekazała w sobotę Anita Kacprzyk, przedstawicielka muzeum. Ogród zamknięty będzie również w niedzielę, odwołano zaplanowane w nim imprezy.

"Pracownicy nie pamiętają takiej skali zniszczeń". Łazienki Królewskie wciąż zamknięte

"Pracownicy nie pamiętają takiej skali zniszczeń". Łazienki Królewskie wciąż zamknięte

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

62-letnia Polka była poszukiwana czerwoną notą Interpolu, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym. Została zatrzymana przez strażników granicznych na lotnisku Warszawa-Modlin.

Przyleciała z Londynu i trafiła do aresztu

Przyleciała z Londynu i trafiła do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

50-letni kierowca zginął w porannym wypadku w powiecie ciechanowskim. - To już trzecia ofiara wypadków, do których doszło na mazowieckich drogach od początku weekendu – poinformowała w niedzielę rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Zjechał na pobocze, uderzył w drzewo. Nie żyje

Zjechał na pobocze, uderzył w drzewo. Nie żyje

Źródło:
PAP

Na terenie przedszkola osy zbudowały gniazda w plenerowych zabawkach w ogrodzie. Zauważyli je pracownicy, którzy poprosili o pomoc strażników miejskich, a ci strażaków.

Osy zamieszkały w zabawkach przy przedszkolu

Osy zamieszkały w zabawkach przy przedszkolu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ciało, najprawdopodobniej kobiety, zostało w sobotę wyłowione z Wisły w Warszawie. - Jest w znacznym stanie rozkładu, praktycznie uniemożliwiającym identyfikację. Zostaną pobrane próbki DNA - poinformowała policja.

Z Wisły wyłowiono ciało. "Nie była możliwa identyfikacja"

Z Wisły wyłowiono ciało. "Nie była możliwa identyfikacja"

Źródło:
PAP

Groźnie wyglądająca kolizja na płockim lotnisku. Podczas lądowania jedna z maszyn wywróciła się, na jej pokładzie były dwie osoby.

Samolot uderzył w płytę lotniska. Na pokładzie były dwie osoby

Samolot uderzył w płytę lotniska. Na pokładzie były dwie osoby

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

40-letni mężczyzna został napadnięty na placu Konstytucji. Jak podała straż miejska, został pobity i skopany do nieprzytomności. Poszkodowanemu na pomoc ruszył strażnik.

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek odniósł się w piątek do blokad ulic organizowanych w ostatnim czasie w Warszawie przez aktywistki i aktywistów z Ostatniego Pokolenia. - Nie ma tutaj przestrzeni dla wymierzania we własnym zakresie sprawiedliwości - skomentował próby usuwania protestujących przez kierowców na własną rękę.

Wiceszef MSWiA komentuje próby usuwania protestujących przez kierowców

Wiceszef MSWiA komentuje próby usuwania protestujących przez kierowców

Źródło:
PAP