Jest operator miejskiego roweru. Pierwsze jednoślady w sierpniu

NextbikeNextbike stworzył system miejskiego roweru we Wrocławiu

ZTM wybrał operatora Warszawskiego Roweru Publicznego. Pierwsze jednoślady będzie można wypożyczyć najpóźniej w sierpniu. Za umowę na 19 mln złotych będzie odpowiedzialna firma Nextbike Polska.

Pierwsze 55 stacji z tysiącem rowerów pojawią się najpóźniej w sierpniu. Stacje będą zlokalizowane na Bielanach, Ursynowie oraz w ścisłym centrum miasta.

Modułowe stojaki staną przy stacjach metra i ważnych węzłach komunikacyjnych oraz w pobliżu kampusów uczelnianych. Rowery będą dostępne dla użytkowników do 30 listopada, po czym znikną na zimę. Ponownie pojawią się na ulicach w marcu 2013 roku i będzie ich dwa razy więcej. Łącznie od 2013 roku na terenie stolicy będzie już działało 125 stacji rowerowych na 2100 rowerów. Umowa na kwotę 19 mln zł będzie obowiązywała do końca listopada 2016 roku.

20 minut za darmo

Każda ze stacji w dni robocze ma być czynna od godziny 6 do 22, a w weekendy i świetą od 7 do 19. Pod koniec lutego Rada Warszawy przyjęła cennik, jaki będzie obowiązywał w wypożyczalniach.

Pierwsze 20 minut jazdy będzie darmowe, co ma sprzyjać krótkim przejazdom np. z metra na uczelnię.

Natomiast pierwsza godzina będzie kosztować złotówkę, druga – 3 złote, trzecia – 5 złotych. Za przetrzymanie roweru jeden dzień trzeba będzie zapłacić dodatkowo 200 złotych.

Bemowo już ma

Niezależnie od miejskiego systemu swój system ma dzielnica Bemowo. Podobnie jak w przypadku systemu ZTM, pierwsze 20 minut jest darmowe, później trzeba zapłacić (pierwsza godzina 2 zł, każda następna 4 zł).

bf//ec

Źródło zdjęcia głównego: Nextbike

Pozostałe wiadomości