Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Tragiczny pożar w stadninie koni niedaleko Warszawy

Warszawa | Najnowsze

Autor:
akw/jw/ads/rzw/adso
Źródło:
Kontakt 24 / TVN24 / PAP
TVN24Pożar stadniny koni w miejscowości Grzmiąca

W ogniu stanęła w sobotę wieczorem stadnina koni w miejscowości Grzmiąca w województwie mazowieckim. Wewnątrz znajdowały się zwierzęta, jedno z nich nie przeżyło. Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Jak powiedział w rozmowie z Kontaktem 24 młodszy brygadier Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w sobotę około godziny 20.20.

Jeden koń padł

Rzecznik sprecyzował, że ogień wybuchł w stadninie koni przy ulicy Polnej Róży, objął powierzchnię około stu metrów kwadratowych. W stajni były zwierzęta. - W budynku mieszkalnym przebywała rodzina - dwie osoby dorosłe plus dzieci. W tej chwili u znajdują się u rodziny i są bezpieczni. Właściciel, który jest na miejscu, poinformował nas, że dziewięć koni zostało wyprowadzonych i są bezpieczne, natomiast jeden koń padł - powiedział w rozmowie z TVN24 strażak.

Pożar w stadninie pod Warszawą | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Pożar w stadninie pod Warszawą | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Pożar w stadninie pod Warszawą | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Pożar w stadninie pod Warszawą | Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Tryniszewski tłumaczył, że w chwili przyjechania straży paliła się stajnia - głównie trzymane pod dachem siano. Jak dodał, na początku strażacy skupili się na ochronie budynku mieszkalnego, który połączony jest ze stajnią, co udało się zrobić. Dodał, że "akcja była skomplikowana z powodu dużego zadymienia".

Jak poinformował Polską Agencję Prasową oficer dyżurny z PSP w Grodzisku Mazowieckim, pożar jeszcze w sobotę został opanowany. W akcji dogaszania, która trwała do niedzieli do godziny 4.30 nad ranem, wzięło udział około siedemdziesięciu strażaków i osiemnaście zastępów Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów: grodziskiego, pruszkowskiego, żyrardowskiego i piaseczyńskiego.

W wyniku pożaru spalił się dach stajni, słoma magazynowana na poddaszu oraz strop między parterem a poddaszem. Strażacy oszacowali straty na około 300 tysięcy złotych. Ściany i boksy stajni ucierpiały w dużo mniejszym stopniu. Straży Pożarnej udało się obronić przylegający do stajni budynek mieszkalny. Uratowane mienie wyceniono na 500 tysięcy złotych.

Pożar w stadninie koni w Grzmiącej
Google Maps

Źródło: Kontakt 24 / TVN24 / PAP

akw/jw/ads/rzw/adso