Najnowsze

Za łapówki miał wystawiać zaświadczenia o badaniach aut, których nawet nie widział. Areszt dla diagnosty

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
ShutterstockGarwolińska policja bada sprawę przeglądów aut za łapówki

Garwolińska policja bada sprawę łapówek wręczanych w zamian za badania techniczne pojazdów. Zatrzymany diagnosta miał wystawiać zaświadczenia dla pojazdów, których nigdy nie skontrolował. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.

Na trop nieprawidłowości w jednej ze stacji kontroli pojazdów w powiecie garwolińskim wpadli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcyjną. Z ich ustaleń wynikało, że jeden z diagnostów miał przyjmować łapówki za wystawienie zaświadczeń o badaniach technicznych, których nigdy nie przeprowadził.

Jak relacjonuje oficer prasowy policji w Garwolinie Małgorzata Pychner, funkcjonariusze przeanalizowali dziesiątki różnego rodzaju dokumentów i przesłuchali wielu świadków. Potwierdzili następnie, że 65-letni diagnosta wielokrotnie wystawiał zaświadczenia o zrealizowanych przeglądach technicznych pojazdów. - Mężczyzna jednak nigdy tych pojazdów nie widział, a mimo to wystawiał swoim klientom zaświadczenia o pozytywnym przeprowadzeniu badania. Za rzekomo wykonane czynności pobierał opłatę - przekazała.

Mężczyzna usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej oraz poświadczenie nieprawdy. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu tymczasowego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Oskarżeni dwaj mężczyźni, którzy mieli wręczyć łapówki

Policjantka dodała, że odpowiedzialności karnej nie uniknie również dwóch mężczyzn, którzy za załatwienie badania technicznego wręczyli diagnoście łapówki.

- Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, które w zamian za wpis w dowodzie rejestracyjnym wręczyły diagnoście korzyść majątkową. Grozi za to do 10 lat więzienia - zaznaczyła rzeczniczka policji.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu badają sprawę i ustalają, czy takich przypadków nie było więcej.

Informowaliśmy również o zatrzymaniu 12 osób w związku ze sprawą grupy handlującej narkotykami na terenie Warszawy i powiatu wołomińskiego:

Policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w grupie handlującej narkotykami
Policjanci zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w grupie handlującej narkotykami

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości