Oprócz rażąco niskiej ceny, dwie firmy, które startowały w przetargu, punktują negocjacje pomiędzy miastem a wykonawcą przebudowy - ich zdaniem niedozwolone.
- Chodzi tutaj o poprawianie błędów formalnych w przedmiarach. W specyfikacji było na przykład wpisane okablowanie o przekroju 16, a w ofercie było 8, więc takie drobne rzeczy były zmieniane. Musielismy nanieść te poprawki, aby oferta była zgodna ze specyfikacją. Można było je poprawić bez konieczności wykluczenia firmy z postępowania przetargowego – wyjaśnia Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydent miasta ds. Wisły.
Teraz odwołania musi rozpatrzyć Krajowa Izba Odwoławcza. - Jeśli uwzględni ona wniesione uwagi to trzeba będzie w przetargu powtórzyc te czynności, które będą wskazane w orzeczeniu KIO - precyzuje Piwowarski.
Rozrywka, kultura i edukacja
18 września w przetargu na przebudowę bulwarów wiślanych ratusz wybrał ofertę Hydrobudowy Gdańsk. Za modernizację na odcinku od ulicy Boleść do mostu Świętokrzyskiego zaproponowali 122 mln złotych.
W ramach przebudowy, którą dofinansuje Unia Europejska powstaną trzy strefy: rozrywki, kultury i edukacji. Tuż przy Centrum Nauki Kopernik znajdzie się park żywej rzeki – na schodach graniczących z Wisłą będzie można usiąść wśród naturalnej roślinności, niedaleko będziemy mieli do dyspozycji plażę, na wysokości Mariensztatu powstaną pawilony, natomiast przy Podzamczu pływające przystanie.
Makieta bulwaru
bf/roody
Źródło zdjęcia głównego: RS Architektura