Dwa kilometry nadbrzeżnej promenady

[object Object]
Prezydent o bulwarzeTVN24
wideo 2/2

Brakujący, 400-metrowy odcinek bulwarów otwarty. Na warszawiaków czeka gigantyczny leżak, siedziska i zieleń. Teraz nowym nabrzeżem można przejść od ulicy Boleść do okolic mostu Świętokrzyskiego.

- To jest ostatni odcinek, który oddajemy, dzięki temu mamy ponad 2 kilometry bulwarów - mówiła podczas czwartkowej inauguracji Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Popularny leżak, zamknięte pawilony

Udostępniony w czwartek fragment znajduje się pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a ulicą Karową. Jest na nim między innymi gigantyczny leżak, na który od pierwszych godzin chętnie wchodzili spacerowicze.

Są też (zamknięte na razie) pawilony z metalowo-drewnianą elewacją, a także kamienne siedziska. Tuż przy przeprawie jest kilka drzew i krzewy, a pomiędzy nimi drewniane ławki. Na nabrzeżu znajduje się także stacja Veturilo. Od rzeki bulwar odgradzają barierki.

Ważny element to przejście podziemne pod Wisłostradą na wysokości ulicy Bednarskiej – również zostało udostępnione warszawiakom i turystom.

- Myślę, że bulwary trafią na wszystkie przewodniki świata, które będą o Warszawie. Takich bulwarów nie ma żadna stolica: ani Paryż, ani Londyn , ani Rzym. Mają zupełnie inne nabrzeża, zrobione w zupełnie innym czasie. Może z tego względu są znacznie gorsze i brzydsze. Mamy najpiękniejsze bulwary w Europie - co do tego nie ma żadnych wątpliwości – przekonywała Gronkiewicz-Waltz.

- Tak się akurat złożyło, że 10 sierpnia otwieramy tę przestrzeń, nigdy nie chcieliśmy, żeby ta przestrzeń była grodzona. Wiele detali, które zostały zaprojektowane, mają dać poczucie wolności i swobody przebywania w tym miejscu – dodał Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Po otwarciu ostatniego odcinka, nowym nabrzeżem można przejść od ulicy Boleść do okolic mostu Świętokrzyskiego.

ran

Pozostałe wiadomości