Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Długi weekend długich remontów. Prace drogowców i tramwajarzy

TVN Warszawa

Urząd MiastaZmiany na Przyczółkowej

Na weekend drogowcy zaplanowali frezowanie na Przyczółkowej i ulicy Zawodzie, a tramwajarze wyremontują skręt u zbiegu alei Niepodległości i Rakowieckiej. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na utrudnienia.

Zmiany i prace zaczną się w piątek około godziny 20.

"Cichy" asfalt na Przyczółkowej

Do godz. 4 w środę 16 sierpnia zamknięta dla ruchu będzie jezdnia w kierunku centrum ulicy Przyczółkowej na odcinku od Korbońskiego do Europejskiej. Po pracach zamiast starego, zniszczonego asfaltu pojawi się nowy, "cichy", z domieszką granulatu gumowego.

W czasie frezowania ruch będzie odbywał się po przeciwnej jezdni, na której będzie po jednym pasie jazdy w każdym kierunku.

"Kierowcy jadący w kierunku centrum przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na skrzyżowaniu z Korbońskiego, a na właściwą wrócą na skrzyżowaniu z Europejską. Połączenia z Przyczółkową nie będzie miała tzw. stara Przyczółkowa (prowadząca w kierunku Rosochatej; samochody będą kierowane ul. Przekorną do ul. Drewny)" – informuje ratusz.

Prace na ulicy Zawodzie

Drugie frezowanie zaplanowane jest na ulicy Zawodzie. Od piątku, 11 sierpnia od godz. 22.00 do środy, 16 sierpnia do godz. 4.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek od ulicy Augustówka do skrzyżowania z Łuczniczą i Kobylańską. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Augustówka – Wiertnicza – Powsińska – Z. Vogla – Syta. Trasę zmienią autobusy linii 163.

Prace na ulicy Zawodzie
Urząd Miasta

Zmiany w alei Niepodległości

W długi sierpniowy weekend tramwajarze wyremontują łuk torów na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Rakowiecką. Od soboty, 12 sierpnia od godz. 1.00 do środy, 16 sierpnia do godz. 4.00 zamknięta będzie jezdnia al. Niepodległości w kierunku Ursynowa od ulicy Stefana Batorego do Rakowieckiej.

"Utrzymany będzie jedynie dojazd do ul. J. Bruna. Objazd zostanie poprowadzony ul. Rakowiecką. W tym czasie tramwaje linii 17 i 33 będą kursowały na skróconej trasie: z al. Niepodległości skręcą w ul. Filtrową i dojadą do pętli PL. Narutowicza. Autobusy linii 119 (tylko w kierunku pętli Wiśniowa Góra) skręcą z ul. św. A. Boboli w ul. Rakowiecką. Natomiast autobusy linii: 167, 174, 700 oraz N36 (tylko w kierunku pętli Siekierki-Sanktuarium/Bokserska/Konstancin-Jeziorna/Pańska) skręcą w prawo z al. Niepodległości w ul. Stefana Batorego, pojadą ulicami św. A. Boboli i Rakowiecką po czym wrócą na swoje trasy. Uruchomiona zostanie linia zastępcza Z17 kursująca na trasie: Rzymowskiego – Rondo ONZ" – podaje ratusz.

Objazdy w czasie prac w al. Niepodległości
Urząd Miasta

Zamknięta Swojska

Jak podaje urząd miasta, od piątku, 11 sierpnia od godz. 22.00 do niedzieli, 13 sierpnia do godz. 22.00 zamknięta będzie ulica Swojska na odcinku od Wiernej do Jesiotrowej. W tym czasie odtworzona zostanie nawierzchnia jezdni po budowie kanalizacji. Autobusy linii 170 będą kursowały w obu kierunkach na trasie: Rondo Starzyńskiego – PKP Zacisze-Wilno. Natomiast linia nocna N66 będzie kursowała trasą objazdową ulicami Radzymińską i Łodygową.

TAK WYGLĄDAŁ REMONT TRAMBUSPASA NA MOŚCIE ŚLĄSKO-DĄBROWSKIM:

Przystanek Stare Miasto podczas remontu Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

ran