Darmową komunikację od nowego roku szkolnego prezydent miasta zapowiedziała pod koniec stycznia. Bez biletu będą mogli podróżować uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.
"Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o Kartę Ucznia dla swoich dzieci, nadal mogą to zrobić. W tym celu należy zgłosić się do sekretariatu szkoły lub do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów ZTM wraz ze zdjęciem oraz legitymacją szkolną lub zaświadczeniem wydanym przez szkołę" – przypomina Zarząd Transportu Miejskiego.
Miasto przypomina również, że dzieci które w danym roku kalendarzowym kończą 7 lat, mają bezpłatne przejazdy w stołecznej komunikacji miejskiej do 30 września.Zatem dla pierwszoklasistów czas na wyrobienie Kart Ucznia jest nieco dłuższy.
Termin ważności e-hologramu można przedłużyć w stacjonarnych oraz mobilnych automatach biletowych, w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM bądź Wydziale Obsługi Mieszkańca, po okazaniu stosownych dokumentów.
Nie przyklejaj zdjęcia
Urzędnicy zaznaczają, że ważne są dla nich kwestie techniczne. Zdjęcie powinno być przyczepione spinaczem, a nie zszywaczem czy klejem, co ułatwi urzędnikom produkcję kart. Jeśli dziecko już ma kartę młodego warszawiaka i e-hologram, rodzic powinien zaznaczyć to pisząc na górze wniosku: E-hologram.
Wówczas zostanie on automatycznie wgrany na nową Kartę Ucznia. Dzieci, które nie mają e-hologramu, będą mogły go wgrać na otrzymaną kartę standardową procedurą, czyli w POP i Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Jeżeli po pierwszym września dziecko będzie miało ważny bilet na aktualnie używanej karcie miejskiej, może starać się o zwrot nadpłaty.
Takie podanie trzeba będzie złożyć indywidualnie, nie za pośrednictwem szkoły.
Hanna Gronkiewicz-Waltz już w styczniu ogłosiła, że darmową komunikację dla uczniów:
Darmowa komunikacja dla uczniów
Darmowa komunikacja dla uczniów
kz/pm
Źródło zdjęcia głównego: ZTM