Najnowsze

Chciała popływać w Wiśle. Zniknęła pod wodą

Najnowsze

kspPolicja apeluje o zachowanie otrożności nad wodą

Policja wciąż szuka ciała młodej kobiety, która w nocy z czwartku na piątek weszła do Wisły w okolicach mostu Poniatowskiego i zniknęła pod wodą.

Około północy policjanci rozpoczęli poszukiwannia młodej kobiety. Według relacji świadków weszła ona ze znajomym do Wisły w okolicach mostu Poniatowskiego.

Mężczyźnie udało się wrócić na brzeg. Mniej szczęścia miała kobieta. Zniknęła pod wodą.

Wisła, Bug, Zalew Zegrzyński

We wtorek 26-letnia kobieta wypłynęła wraz ze znajomymi w okolicach Białobrzegów na materacach. To co miało być zabawą, zmieniło się w tragedię. Kobieta zsunęła się z materaca i utonęła.

Życie stracił także 35-letni mężczyzna, który rzucił się na ratunek tonącemu synowi. 14-latek został uratowany, jego ojciec jednak nie przeżył. Do tragedii doszło niedaleko ujścia Bugu do Zalewu Zegrzyńskiego.

Ku przestrodze

Długi majowy weekend jeszcze trwa, a ładna pogoda zachęca do spędzania czasu nad wodą. Dlatego funkcjonariusze przypominają kilka ważnych zasad i radzą jak uniknąć tragedii:

- Należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby do tego uprawnione. - Nie wolno zażywać kąpieli po spożyciu alkoholu. - Nie należy skakać do zbiorników wodnych, których nie znamy. - Przed kąpielą należy oswoić się z temperaturą wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury powietrza. - Nie wolno gwałtownie się zanurzać. - Będąc nad wodą z dziećmi, nie można pozostawiać ich bez nadzoru, nawet jeśli jest to staw na własnej posesji. - Należy pamiętać, że każde zbliżenie się do wody może być niebezpieczne, jeśli nie zachowamy odpowiednich warunków bezpieczeństwa. - Ze sprzętu wodnego należy korzystać tylko w kamizelkach ratunkowych.

ran/par

Źródło zdjęcia głównego: ksp

Pozostałe wiadomości