Najnowsze

Był parking, jest ogród

Najnowsze

Ogród na parkingu na pl. Teatralnym
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plOgród na parkingu na pl. Teatralnym

Na parkingu na pl. Teatralnym zazieleniło się i zrobiło barwnie od kwiatów. Ponad 5,5 tys. roślin będzie przez weekend cieszyć warszawiaków. Nowa aranżacja jest scenografią dla festiwalu La Folle Journée de Varsovie – Szalone Dni Muzyki.

Jak zapowiadali, tak zrobili. Chociaż tymczasowo to jednak parking na pl. Teatralnym zmienił się w otwarty ogród. O sprawie informowaliśmy na tvnwarszawa.pl. Drzewa, kwiaty, byliny i ławeczki parkowe pojawiły się jako scenografia festiwalu La Folle Journée de Varsovie – Szalone Dni Muzyki. Zagospodarowanie nawiązuje do natury – motywu przewodniego festiwalu. Skorzystają melomani słuchając utworów w wykonaniu Orkiestry Sinfonia Varsovia, ale i reszta warszawiaków, bo ogród na pl. Teatralnym otwarty jest dla wszystkich.

Rośliny trafią do parków

Jak podaje ratusz, w aranżacji placu na ponad 3 tys. metrów kw. użyto 5,5 tysiąca roślin. Urzędnicy zapowiadają, że po zakończeniu koncertów zielona dekoracja nie ulegnie zniszczeniu. Wszystkie drzewa, krzewy, byliny i trawy zostaną wkrótce posadzone w warszawskich parkach, na skwerach i placach. Lipy, brzozy i wierzby krzewiaste znajdą swoje miejsce docelowe m.in. na przedpolu Ogrodu Krasińskich, w parku Traugutta czy Kazimierzowskim. Inne tereny zieleni ozdobią m.in. tawuły, bukszpany, wrzosy, jałowce, hortensje, lawenda czy turzyca – wylicza Magdalena Łań z wydziału prasowego Urzędu m.st. Warszawy. Do Ogrodu Krasińskich trafi także 12 ławek parkowych wykorzystywanych w czasie festiwalu.

skw/mś

Pozostałe wiadomości