Budują wiadukt trasy S2. Zamieszanie na Puławskiej

Zmiana organizacji ruchu na Puławskiej
Zmiana organizacji ruchu na Puławskiej
Marcin Gula/ tvnwarszawa.pl
Marcin Gula/ tvnwarszawa.plZmiana organizacji ruchu na Puławskiej

Nad ul. Puławską drogowcy budują wiadukty trasy S2. Kierowcy jeżdżą wolniej i korzystają z jezdni tymaczasowej. Taka organizacja ruchu potrwa do końca stycznia.

Trasa S2 przetnie Puławską w rejonie ulic Płaskowickiej i Żołny. Na razie z ruchu został wyłączony kilkusetmetrowy odcinek zachodniej jezdni Puławskiej w kierunku Piaseczna. Ruch został przełożony na jezdnię tymczasową z trzema pasami ruchu.

Ograniczenie do 30 km/h

Jadący od strony centrum za skrzyżowaniem z ul. Płaskowickiej zjeżdżają na jezdnię tymczasową, która szerokim łukiem omija teren budowy. Na właściwą wracają na wysokości ul. Wędrowców.

Na tymczasowej jezdni w rejonie prowadzonych robót budowlanych wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ruch w kierunku centrum odbywa się bez utrudnień, po jezdni wschodniej.

Ulice Wędrowców i Żołny mają połączenie z ul. Puławską. - Taka organizacja ruchu potrwa do końca stycznia przyszłego roku - wyjaśnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału GDDKiA.

Jak dodaje rzeczniczka, utrudnienia w ruchu są związane z montażem wiaduktu nad ulicą Puławską.

Opóźnienia na POW

Wiadukt jest cześcią przyszłego węzła drogi ekspresowej S2 (Południowej Obwodnicy Warszawy) na odcinku od Lotniska Okęcie do węzła Puławska.

Południowa Obwodnica Warszawy przebiegać będzie od węzła Konotopa (tu łączy się z autostradą A2) do węzła Lubelska ( tu łączyć się będzie z trasą S17 czyli Wschodnią Obwodnicą Warszawy).

Początkowo odcinek od węzła Konotopa do węzła Lotnisko miał być gotowy w sierpniu 2012 roku. - Wstępnie określony termin zakończenia robót przewidziany przez inżyniera kontraktu, to styczeń 2013 - informuje Tarnowska i dodaje: obecnie trwają analizy roszczeń wykonawcy.

Opóźniony jest również drugi budowany odcinek obwodnicy: od węzła Lotnisko do węzła Puławska. Pierwszym terminem przedstawionym przez drogowców był kwiecień 2012. Obecnie to połowa grudnia 2012.

Również wykonawca tej inwestycji przedstawił swoje roszczenia, które analizowane są przez GDDKiA.

bf/su/roody

Pozostałe wiadomości