Najnowsze

Najnowsze

Kłótnia o Waryńskiego i publiczne pieniądze

Radni Woli przyjęli zmiany w budżecie na 2010 rok. Największe kontrowersje, zresztą nie po raz pierwszy, wzbudziło finansowanie projektu pomnika Ludwika Waryńskiego, który ma powrócić na Wolę.

Zagrali w "Kill Billu", wystąpią w Warszawie

Gdy Quentin Tarantino zobaczył japończyków z grupy Kamui, długo się nie zastanawiał. Zaprosił ich na plan filmu "Kill Bill". Słynna ekipa wystąpi w Warszawie. Gościć ich będzie centrum SOTO 18 listopada o godz. 19.00.

Na dachu bez zabezpieczeń

Beztroska czy bezmyślność? A może jedno i drugie? Robotnicy bez żadnych zabezpieczeń naprawiali dach w bloku przy Hrubieszowskiej na Woli.

Pilnuj się, kamera patrzy!

W 30 punktach Legionowa tamtejsze władze zainstalowały kamery i... głośniki. Przez te ostatnie strażnicy miejscy będą zwracać uwagę osobom łamiącym prawo.

Pierwszy dzień bez dymka

Od dziś popielniczki wystawione są na dwór. W restauracjach i pubach wprowadzono zakaz palenia. Nowelizacja ustawy antynikotynowej stała się faktem. Czy warszawiacy są z tego zadowoleni?

PO na czele. Kłopoty SLD i PiS?

Wybory samorządowe już za niecały tydzień, więc polityczna atmosfera robi się coraz gorętsza. Oliwy do ognia dodają sondaże. Ostatnie pokazują, że PO ma 50 proc. poparcie, PiS i SLD wypadają blado, a mniejsze komitety przegrywają z kretesem.

Ratuszowa / Jagiellońska: tu wszyscy mają zielone

U zbiegu ul. Ratuszowej i Jagiellońską tramwaje jadące ze wszystkich trzech kierunków mają jednocześnie zielone światło. Motorniczowie alarmują, że to właśnie sygnalizacja byłą główną przyczyną porannego zderzenia "3" i "28".

Czujnik za 50 złotych może uratować życie

Zbliża się zima i coraz więcej osób dogrzewa się gazowymi piecykami. W wielu stołecznych mieszkaniach piecyki są wykorzystywane również do podgrzewania wody. Dlatego straż pożarna apeluje o rozsądne korzystanie z piecyków - już niewielkie stężenie tlenku węgla może zagrażać życiu.

W miejscu KDT będzie pawilon

Od 1 grudnia część terenu Placu Defilad, w miejscu gdzie stała do niedawna hala Kupeckich Domów Towarowych, zostanie udostępniona pod punkt informacyjny dotyczący budowy centralnego odcinka II linii metra.

Pijany kierowca potrącił policjanta

Najpierw nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, później potrącił funkcjonariusza, a na koniec wjechał w dwa zaparkowane samochody. Tak wyglądała "krótka" historia 32-letniego Daniela P., który prowadził auto pod wpływem alkoholu.

Ojciec pijany, córka z rozciętą głową

Policjanci prewencji z Otwocka otrzymują wezwanie do rodzinnej awantury. Po dotarciu na miejsce policjanci zastają pijanego ojca rodziny oraz młodą kobietę z raną głowy. Funkcjonariusze wzywają karetkę pogotowia do poszkodowanej.

Tramwajarze: Wypadek przez źle ustawione światła

Być może nie doszłoby do wypadku na skrzyżowaniu Ratuszowej z Jagiellońską, gdyby na czas została poprawiona sygnalizacja świetlna - alarmują tramwajarze. - Od trzech lat piszemy w tej sprawie do Tramwajów Warszawskich i Zarządu Dróg Miejskich - mówi jeden z motorniczych.

Z Majchrzakiem przez Warszawę

Bardzo lubi jeździć samochodem, bo - jak przyznaje - to go uspokaja. Chętnie pojechałby w rajdzie samochodowym. W "Jeździe warszawskiej" Wojciech Majchrzak zabrał nas na przejażdżkę al. Wilanowską. Aktor prawo jazdy ma od 1996 roku, a rocznie przejeżdża około 25 tys. km.

Kontener pokonał dźwig

Niecodzienne zdarzenie na terenie budowy metra. Dźwig pracujący w okolicy placu Daszyńskiego podnosił kontener. Ładunek go przeważył. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na warszawa@tvn.pl.

Hiszpańska kuchnia na jesienne wieczory

W kolejnym odcinku Smaków Miasta Krystian Zalejski odwiedza ul. Bracką 20, gdzie znajduje się miejsce o oryginalnej nazwie. Danieda to mała urocza restauracja, która kryje w sobie tajemnicę hiszpańskich potraw i smaku win przywiezionych z południa Europy. Tym razem nasz szef kuchni udowodnia, że kuchnia hiszpańska może też być idealną na długie jesienne wieczory.

Styl grających na wyścigach

W latach 70., kiedy w Warszawie kasyn było mało, trybuny Toru Służewiec były pełne. Dziś pasjonatów zarówno gonitw, jak i samego obstawiania też nie brakuje. Tak jak przed laty - wielu przegrywa, nieliczni wygrywają. I tak jak kiedyś emocji nie brakuje.

Sposób na zakaz palenia za 30 tysięcy złotych

Niewielka kabina, przypominająca przerośniętą budkę telefoniczną wyposażoną w filtr do pochłaniania dymu - tak może wyglądać ratunek dla restauratorów, którzy boją się stracić klientów nie stroniących od "dymka".

Stołeczne spółki Platformą stoją

Kiedy zaczynała rządzić stolicą, podkreślała, że nigdy nie rozdawała posad z politycznego klucza. Dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz pytana, dlaczego w spółkach należących do miasta roi się od ludzi Platformy Obywatelskiej, odpowiada, że "przynależność partyjna nie może nikogo dyskryminować". Jednocześnie świetnych fachowców na członków zarządów i rad nadzorczych widzi przede wszystkim w kojarzonych z PO burmistrzach. W Ratuszu nie dziwią się nawet wtedy, gdy słyszą, że podczas tego samego posiedzenia rady, zwolnione przez obecnego ministra sprawiedliwości miejsce, natychmiast zajmuje jego brat - pisze tvn24.pl.

Ogród Muzyki za wiszącym murem

Austriacki architekt Thomas Pucher zwyciężył w konkursie na projekt nowej siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia. Dawne zabudowania SGGW przy ulicy Grochowskiej znikną w tajemniczym ogrodzie otoczonym wysokim murem, który... będzie unosił się w powietrzu.

95 lat Politechniki Warszawskiej

Jeśli zostać inżynierem to tylko na Politechnice Warszawskiej! Ta szacowna szkoła kończy 15 listopada 95 lat. Z okazji urodzin będzie można bliżej poznać osiągnięcia uczelni.

44 razy dwa

Skarżyli się na fatalne warunki podróżowania i prosili o rozwiązanie problemu. I udało się. Ci, którzy codziennie dojeżdżają do biur na Służewcu Przemysłowym dostali dwa razy więcej tramwajów. Od poniedziałku, w szczycie linia 44 będzie jeździć częściej.

Zobacz Warszawę na ścianie wody

Miał być spektakl i był. Tak można podsumować multimedialny pokaz fontann na podzamczu. W sobotę woda mieniąca się różnymi barwami "skakała" w rytm muzyki, a całość uzupełnił wyświetlany film o stolicy. Obraz utworzyła wiązka laserowa, a za ekran służyła... ściana wody.

Karambol na Modlińskiej

Trzy auta zderzyły się na ul. Modlińskiej. Pięć osób jest rannych - w tym dwoje dzieci.Karambol na Żeraniu spowodował duże utrudnienia