Najnowsze

Najnowsze

Rzecznicy prasowi powalczą w wyborach samorządowych

Są przyzwyczajeni do "walki" na pierwszej linii frontu, bo na co dzień mierzą się z dziennikarzami. Znają miejskie instytucje nie gorzej od ich szefów. Teraz powalczą o miejsca w radach swoich dzielnic i miejscowości. Na listach wyborczych znaleźliśmy kilku znajomych rzeczników prasowych.

"Wolność zgromadzeń można ograniczyć, ale..."

- Miejscy urzędnicy mogą wydać decyzję o zakazie manifestacji, ale muszą ją później obronić przed sądem - zaznaczają eksperci. A to może nie być proste - zaznaczają. Goście "Miejskiego Reportera" komentowali czwartkowe marsze i zamieszki.

Stołeczna kardiologia wymaga reaminacji

Sytuacja pacjentów z chorobami serca jest trudna. Ursynów, Wilanów i Konstancin nie mają szpitali ze specjalistycznymi oddziałami dla pacjentów ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Bielany: jest działka pod budowę nowej przychodni

Nowy, większy budynek z nowoczesnym sprzętem do leczenia, ma być lekarstwem na tłok i ścisk w przychodni przy ulicy Wrzeciono. Na początku września prezydent Warszawy przekazała działkę pod budowę nowej przychodni. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy może ona powstać najpóźniej za trzy lata.

Hutnik w rytmie hip-hopu walczy o przetrwanie

Jeszcze rok temu Hutnikowi Warszawa groziła eksmisja. Mimo, że na Marymoncką wciąż zagląda widmo bankructwa, to pojawił się nowy prezes oraz sponsorzy, którzy wspólnie z kibicami i wzmocnioną drużyną mają cel. Chcą awansować do trzeciej ligi i sprawić, by Hutnik odzyskał swoją dawną siłę i potęgę. Ma w tym pomóc m.in. rapowy hymn drużyny.

W szponach powolnej turbiny z Marsa

Po oddaniu estakad i bezkolizyjnych wjazdów węzeł Marsa powinien działać jak w zegarku. Ale kierowcy wciąż tkwią tutaj w korkach i tracą cenne minuty nie mogą uwierzyć, że to co miało być dla nich ułatwieniem, tak bardzo utrudnia przejazd.

Święto bez Marszałka

Pierwszy raz od 11 lat nie przyjechał na dworzec. Nie jechał dorożką przez miasto. Nie odebrał defilady i nie spotkał się z warszawiakami. Siedem miesięcy temu w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zginał Janusz Zakrzeński.