Najnowsze

Najnowsze

Pochodnie znów przed pałacem

W warszawskiej archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela w środę odbyła się msza święta w intencji 96 ofiar katastrofy polskiego samolotu Tu-154M. Uczestnicy mszy, sprzed kościoła przeszli w "maszu pamięci" przed Pałac Prezydencki- zgromadzenie zakończyło się około godz.22.00.

Nacisk na estetykę

Zmiany na lepsze. Ciąg dalszy nastąpi. Zapewnia z plakatów wyborczych Hanna Gronkiewicz- Waltz i obiecuje warszawiakom II linię metra i most Północny. Chce budować stolicę przyjazną, estetyczną, i innowacyjną.

Remontują dachy podczas jesiennej pluchy

Mimo niskiej temperatury, deszczu i trwającego roku szkolnego na Pradze Północ będą remontować dachy w szkołach. - To nie jest dobry czas na remont - ostrzegają opozycyjni radni.

Osiedle Przyjaźń. Skansen w środku miasta

Wódka z mety, sąsiedztwo prusaków, bezpieczniki z gwoździem, ale przede wszystkim przyjaźnie na lata - tym pachnie historia akademickiego miasteczka na Jelonkach. W podłużnych chatach z syberyjskiej wierzby w czasach studenckich mieszkali późniejsi aktorzy, prezesi dużych firm, a nawet prezydent Mali. Dziś Osiedle Przyjaźń wciąż może zachwycać. Choć studentów jest tu już coraz mniej.