Najnowsze

Najnowsze

II linia metra miała być już gotowa. Dlaczego budowa wciąż trwa?

Gdyby udało się dotrzymać terminu, to dzisiaj mielibyśmy gotowy centralny odcinek II linii metra. Tymczasem mieszkańcy stolicy muszą obejść się smakiem, bo w maju tego roku miasto poinformowało, że poślizg na budowie wynosi 337 dni. Co jeszcze wydarzyło się na budowie metra w kończącym się roku?

Szron na drzewach i trawnikach. "Bajkowy klimat w Warszawie"

Ostatni poranek 2013 roku przywitał warszawiaków mgłą i szronem na drzewach. To co nie spodobało się kierowcom, z pewnością przypadło do gustu rannym spacerowiczom i rowerzystom. - Miasto zniknęło za mgłą szadzią. Mieliśmy bajkowy klimat dziś w stolicy - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, który od rana obserwował stolicę.

We własnym gronie i maskach na twarzy. Tak Warszawa witała Nowy Rok

Warszawa świętuje sylwestra od co najmniej 200 lat. Te najstarsze odbywały się w pałacach, a przyjść należało w masce. Największy rozmach miały te w XX-leciu międzywojennym. Ówczesne elity bawiły się z rozmachem i smakiem. Ale swoje imprezy mieli także ci biedniejsi. Opowiedział nam o nich varsavianista Piotr Otrębski.

Mgła nad Warszawą. Pługosolarki na ulicach

Od wczesnych godzin porannych na warszawskich ulicach jest bardzo ślisko. Zamarzająca mgła osadza się na jezdni. Na drogi, między godz. 5.00 a 7.00 wyjechało 40 posypywarek - informuje Zarząd Oczyszczania Miasta.

Po połączeniu teatry utraciły patronów. "Degradacja dla dwóch wielkich ludzi"

Decyzja radnych o odebraniu patronatu Gustawowi Holoubkowi jest bezprecedensowa i skandaliczna - powiedziała Magdalena Zawadzka-Holoubek, wdowa po aktorze. Artystka w "Tak jest" w TVN24 stwierdziła, że o decyzji warszawskiej rady miasta dowiedziała się przypadkiem. Teraz petycją walczy o ponowne rozpatrzenie sprawy. Podpisały się pod nią już setki ludzi.

Stoją w kolejkach po Kartę Warszawiaka

Starsi i młodsi warszawiacy stoją zgodnie w kolejkach do POP-ów na stacji metro Centrum. Każdy chce dostać hologram z napisem "Karta Warszawiaka". Jeżeli jednak bilet jest ważny dłużej niż do końca roku, wcale stać nie trzeba.

Sylwester na Narodowym. Sprawdź jak dojechać

Największy w Polsce pokaz fajerwerków, występy zespołów T.Love, Afromental i Johna Newmana. W skrócie taki scenariusz będzie miał warszawski sylwester w plenerze. Impreza po raz pierwszy odbędzie się na prawym brzegu Wisły - na błoniach Stadionu Narodowego. Start o godz. 21.

Bez Inspiro do lutego? Szukają przyczyn pożaru

Do lutego przedłuży się kontrola Urzędu Transportu Kolejowego. Dopiero po jej zakończeniu warszawskie metro ujawni raport o przyczynach pożaru w składzie Inspiro. Wszystko wskazuje na to, że również do tego czasu na tory nie wyjadą nowoczesne składy wyprodukowane przez Siemensa.

3 dni ze świątecznym rozkładem jazdy

Od 30 grudnia do 1 stycznia będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Na ulice wyjedzie mniej autobusów, a część z nich zmieni swoje trasy. Zmniejszy się również liczba kursujących tramwajów.

Prognoza na 16 dni: delikatne mrozy dopiero po pierwszym tygodniu stycznia

Synoptycy zapowiadają, że czeka nas umiarkowanie ciepły styczeń. I jak podkreślają - zimy dalej nie widać. Przeważać będą dodatnie temperatury, dzięki napływowi ciepłych mas powietrza z południa i zachodu. Zdaniem synoptyka TVN Meteo Artura Chrzanowskiego, powinniśmy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, którym sporadycznie może towarzyszyć słaby śnieg.

Zderzenie karetki z audi. Jedna osoba ranna

W niedzielę przed 11.00 na Woli zderzyła się karetka z samochodem osobowym. Jedna osoba została ranna. - Obydwaj kierowcy mówią, że mieli zielone światło - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Zima w Warszawie: wiosna w sobotę, jesień w niedzielę

Wiosenna pogoda w ostatnią sobotę grudnia zachęciła wielu warszawiaków do spacerów. Tłumy były m.in. w Łazienkach Królewskich. Niedziela nie będzie już tak ładna - wróci bowiem... jesień. Może padać deszcz. Na zimę tej zimy wciąż nie ma co liczyć.

Marszem i kwiatami upamiętnili wielkopolskich powstańców

Około tysiąc osób wzięło udział w uroczystych obchodach 95. rocznicy powstania wielkopolskiego. Uczestniczyli w nich przedstawiciele prezydenta, rządu, władze Poznania, wojsko, poczty sztandarowe. Nie zabrakło grup rekonstrukcyjnych i orkiestry strażackiej.