Mokotów

Mokotów

Wybuch butli w restauracji. CH Land ewakuowane

Wybuch w Centrum Handlowym Land przy stacji metra Służew. - W jednej z restauracji na parterze wybuchła butla z gazem - informował reporter tvnwarszawa.pl. Ludzi ewakuowano, centrum zostało zamknięte. Od czwartkowego poranka pracuje już normalnie.

Jedną jezdnię otworzą, drugą zamkną. Zmiany na Wołoskiej

W piątek wieczorem kierowcy pojadą nowo wybudowaną, zachodnią jezdnią ul. Wołoskiej - pomiędzy ul. Racławicką i ul. Woronicza. Ruch będzie odbywał się w obydwu kierunkach. Ruszy też przebudowa "starej" jezdni, którą dotąd poruszały się samochody.

"Pisk, krzyk i zadymienie". Świadkowie o wybuchu w CH Land

Głośny huk, szybka ewakuacja i umiarkowana, jak na takie okoliczności, panika. W ten sposób klienci i pracownicy Centrum Handlowego Land opisują wybuch butli z gazem w jednej z tamtejszych restauracji. "Pisk, krzyk, zadymienie. Szyba sypała się na podłogę ", "odgłos, jakby wybuchł ekspres do kawy" - mówią.

Kolizja dwóch aut. Siekierkowska w korku przez kilka godzin

Na Trasie Siekierkowskiej, za kościołem, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zablokowany był lewy pas ruchu w kierunku Mokotowa. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami przez kilka godzin. Korek w stronę Czerniakowskiej sięgał ronda Marsa.

Co czeka Pole Mokotowskie? Ruszają konsultacje

Ratusz postanowił zapytać mieszkańców, jak powinno zostać zagospodarowane całe Pole Mokotowskie. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę na terenie parku. Później zorganizowane zostaną między innymi warsztaty.

Zderzenie trzech aut na Powsińskiej. Popołudnie w korkach

Dwa samochody osobowe i ciężarówka zderzyły się na ul. Powsińskiej, na wysokości Limanowskiego. Ruch w kierunku Wilanowa był wstrzymany przez kilkadziesiąt minut. Utrudnienia rozlały się na okolicę. Kierowcy stali w ogromnych korkach przez całe popołudnie.

Metro SGH - Pole Mokotowskie? "Stać nas na takie rzeczy"

Czy skrót Szkoły Głównej Handlowej powinien znaleźć się w nazwie stacji metra Pole Mokotowskie? Zapytaliśmy mieszkańców Warszawy, co myślą na ten temat. Większość naszych rozmówców jest przeciwna, gdy słyszy, jakie wiążą się z tym koszty. Studenci twierdzą jednak, że to dobry pomysł na promocję uczelni. Zobacz sondę tvnwarszawa.pl.

Tu mogą powstać nowe buspasy

Zarząd Transportu Miejskiego chce sprawdzić, czy warto wytyczyć buspasy m.in. na ulicy Chruściela i w Dolinie Służewieckiej. Zapowiada zlecenie analiz, ale chce skonsultować się też z inżynierem ruchu.

Procesje Bożego Ciała w całym mieście. Utrudnienia i objazdy

W czwartek ulicami Warszawy przejdą procesje Bożego Ciała, największe tradycyjnie przez Stare Miasto i Pragę Północ. Utrudnień trzeba spodziewać się także w innych częściach miasta. Na zmiany powinni się przygotować pasażerowie komunikacji miejskiej. W piątek stołeczne autobusy i tramwaje będą jeździć według sobotnich rozkładów.

Zmiany w odbiorach śmieci. Trawę i liście wywiozą częściej

Dwa razy w miesiącu, a nie - jak dotąd - tylko raz mają być odbierane odpady zielone od właścicieli domów jednorodzinnych w Warszawie - wynika z projektu zmiany regulaminu utrzymania czystości i porządku miasta. Odbiór ma się zaczynać w kwietniu, a nie - jak teraz - w maju. Zmiany to wynik uwag mieszkańców.

Uczniowie pobili rekord Guinnessa: 85,5 metra panoramy miast

W szkole podstawowej nr 49 przy ulicy Bacha padł rekord Guinnessa. Uczniowie stworzyli najdłuższą panoramę miast, która była pisana na kartkach. Składa się z wyrazów Dzień Dziecka w czterech językach: niemieckim, angielskim, rosyjskim i francuskim. Ma 85,5 metra i składa się z 220 kartek.

1,5 miliarda na rewitalizację Pragi. Społecznicy pytają, co z uwagami

Kilkunastu warszawskich społeczników alarmuje: ratusz nie ujawnił treści ani liczby uwag do poddanego konsultacjom programu rewitalizacji Warszawy. Przekonują, że szacowany na 1,5 miliarda złotych projekt nie rozwiązuje problemów. - Do uwag odniesiemy się na spotkaniu zaplanowanym na 17 czerwca - odpowiada wiceprezydent stolicy.Zintegrowany Program Rewitalizacji Warszawy do 2020 roku dotyczy trzech prawobrzeżnych dzielnic: Pragi Południe (Kamionek), Pragi Północ (Nowa i Stara Praga, Szmulowizna) oraz Targówka (Targówek Mieszkalny i Fabryczny). Dobrowolnie przystąpiły do niego też: Bemowo, Mokotów, Ursus i Włochy.

Z tej książki "wyskakują" budynki

Ma uczyć o architekturze i wizualnie zachwycać. Instytut Stefana Starzyńskiego wydał nową książkę dla dzieci "Archi.TEKTURKI". Jest wyjątkowa, bo trójwymiarowa - poza tekstem i obrazkami zawiera rozkładane makiety najważniejszych warszawskich budynków.

Otworzyli nowy gmach NInA. "To nowa jakość w kulturze"

Na warszawskim Służewie otwarto nową siedzibę Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA). - Na mapie stolicy przybyło nowe miejsce kultury - powiedziała podczas piątkowej uroczystości minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska.

Oddali połowę skrzyżowania, drugą zamknęli. Budują rondo

Kierowcy muszą liczyć się z kolejnymi zmianami w związku z poszerzaniem ulicy Wołoskiej. Drogowcy przełożyli ruch na nowo wybudowane jezdnie na skrzyżowaniu z ul. Odyńca i Racławickiej, a stare zamknęli. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca sierpnia. Powstaje tam rondo.