Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Awaria na drugiej linii metra. Pociągi nie jeździły przez trzy stacje

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Awaria na drugiej linii metraMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plAwaria na drugiej linii metra

Pasażerowie drugiej linii metra musieli rano liczyć się z utrudnieniami. Pociągi nie kursowały między trzema wolskimi stacjami - Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił komunikację zastępczą.

Komunikat o utrudnieniach pojawił się na stronie ZTM w czwartek około godziny 5. "Z przyczyn technicznych kursowanie pociągów metra linii M2 odbywa się w pętli: Rondo Daszyńskiego - Trocka" - podano.

Jak dowiedzieliśmy się od dyżurnego technicznego miasta, na wolskim odcinku doszło do awarii systemu kierowania ruchem. Stacje Księcia Janusza, Młynów i Płocka są obecnie wyłączone z użytku. Te informacje potwierdza również rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń i dodała, że firma Rail-Mil, która odpowiada za serwisowanie urządzeń, pracuje nad usunięciem awarii.

Przed godziną 9 ZTM poinformował, że utrudnienia się zakończyły.

"Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą kursującą na odcinku objętym zakłóceniem: Metro KsięciaJanusza Górczewska – Płocka – Kasprzaka Rondo Daszyńskiego. Kursowanie linii utrzymane jest do ok. 9:10" - czytamy na stronie ZTM.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl