TVN Warszawa | Komunikacja

Awaria na drugiej linii metra. Pociągi nie jeździły przez trzy stacje

TVN Warszawa | Komunikacja

Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Awaria na drugiej linii metra
Awaria na drugiej linii metraMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plAwaria na drugiej linii metra

Pasażerowie drugiej linii metra musieli rano liczyć się z utrudnieniami. Pociągi nie kursowały między trzema wolskimi stacjami - Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił komunikację zastępczą.

Komunikat o utrudnieniach pojawił się na stronie ZTM w czwartek około godziny 5. "Z przyczyn technicznych kursowanie pociągów metra linii M2 odbywa się w pętli: Rondo Daszyńskiego - Trocka" - podano.

Jak dowiedzieliśmy się od dyżurnego technicznego miasta, na wolskim odcinku doszło do awarii systemu kierowania ruchem. Stacje Księcia Janusza, Młynów i Płocka są obecnie wyłączone z użytku. Te informacje potwierdza również rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń i dodała, że firma Rail-Mil, która odpowiada za serwisowanie urządzeń, pracuje nad usunięciem awarii.

Przed godziną 9 ZTM poinformował, że utrudnienia się zakończyły.

"Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą kursującą na odcinku objętym zakłóceniem: Metro KsięciaJanusza Górczewska – Płocka – Kasprzaka Rondo Daszyńskiego. Kursowanie linii utrzymane jest do ok. 9:10" - czytamy na stronie ZTM.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości