Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Kora w różach na Bielanach

TVN Warszawa | Bielany

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Mural upamiętniający Korę na Bielanach

Mural Kory jest już gotowy - poinformował burmistrz Bielan. Oficjalne odsłonięcie zaplanowano w dniu 70. urodzin artystki.

Mural powstał przy Żeromskiego 44/50, na ścianie szczytowej. Obok zaplanowano kolejny - tym razem upamiętniający Krystynę Sienkiewicz. W inicjatywę zaangażowane były rodziny artystek oraz stołeczny konserwator zabytków. 

"Muzyka Kory jest ponadczasowa. Nie ma chyba nikogo, kto nie zna "Krakowskiego spleenu", "Róży" czy "Wyjątkowo zimnego maja", które artystka nagrała z grupą Maanam. Tak samo nie ma chyba nikogo, kto nie zna Krystyny Sienkiewicz. Jej kreacje aktorskie bawią kolejne pokolenia, a film "Rzeczpospolita babska" ma status kultowego. Obie artystki mieszkały na Bielanach. I to przy tej samej ulicy Płatniczej" – podał w mediach społecznościowych Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan. 

Teraz poinformował o zakończeniu prac przy muralu upamiętniającym Korę.

"Symboliczne odsłonięcie 8 czerwca w 70. rocznicę urodzin artystki. Wtedy też, przy budynku gdzie wykonano mural, posadzimy 320 krzewów róż" - zapowiedział burmistrz.

Mural Kory na Bielanach Grzegorz Pietruczuk, Facebook

Kolejny mural dla Kory

W 2018 roku informowaliśmy, że w centrum stolicy powstał mural upamiętniający Korę. Dzieło z wizerunkiem artystki zmienia się wraz z porami roku. Mural znajduje się na ścianie budynku przy Nowym Świecie 18/20. Zaprojektował go Bruno Althamer, a wykonaniem zajęły się artystki z agencji muralowej Redsheels.

Mural upamiętniający KoręTVN24

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Pietruczuk, Facebook