PolenDiscount.de - platforma wspierająca handel polsko-niemiecki


Rynek cyfrowy wzbogacił się niedawno o platformę, która otwiera polskim producentom drzwi do rynku niemieckiego. Znane z doskonałego stosunku jakości do ceny polskie artykuły budowlane i wykończeniowe, takie jak ogrodzenia, bramy, schody, czy okna, cieszą się rosnącym zainteresowaniem na niemieckim rynku. Dzięki PolenDiscount.de niemieccy klienci mają teraz możliwość bezpośredniego kontaktu z polskimi producentami i otrzymywania indywidualnie dopasowanych ofert do swoich projektów. 

Polskie produkty w Niemczech: synonim jakości i innowacji 

Niemieccy klienci, zdając sobie sprawę, że duża część produktów oferowanych na ich rynku jako "niemieckie" faktycznie pochodzi z Polski, coraz częściej poszukują możliwości zakupu bezpośrednio od polskich producentów. Polskie produkty budowlane, od dawna cenione w Niemczech za ich niezawodność, trwałość i estetykę, stanowią atrakcyjną alternatywę dla droższych odpowiedników niemieckich. Różnorodność oferty, możliwość personalizacji oraz konkurencyjne ceny sprawiają, że niemieccy konsumenci coraz chętniej sięgają po polskie wyroby, doceniając ich wysoką jakość i dostępność. 

Atuty polskiego sektora produkcyjnego 

Polska oferuje unikalne połączenie korzystnych czynników, które sprawiają, że jest atrakcyjnym miejscem dla produkcji przemysłowej, w tym dla sektora budowlanego. Koszty produkcji są tu niższe w porównaniu z Niemcami, co przekłada się na bardziej konkurencyjne ceny końcowe produktów bez kompromisu w zakresie jakości. Polskie przedsiębiorstwa produkcyjne, znane z wysokiego standardu wykonania oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych, cieszą się uznaniem na całym świecie, co sprawia, że produkty "Made in Poland" są coraz bardziej pożądane. Dodatkowo geograficzna bliskość Polski do Niemiec ułatwia logistykę i skraca czas dostaw, co jest kluczowe dla branży budowlanej, gdzie terminowość realizacji projektów jest często priorytetem. 

Od zapytania do oferty 

Podkreślając wartość i konkurencyjność polskich produktów na rynku niemieckim, PolenDiscount.de staje się łącznikiem w procesie wymiany handlowej między Polską a Niemcami. Platforma działa na prostym, ale efektywnym mechanizmie: po wypełnieniu przez niemieckiego klienta formularza zapytania ofertowego, jego zapytanie jest przekazywane do kilku starannie wyselekcjonowanych polskich producentów. To oni następnie nawiązują bezpośredni kontakt z potencjalnym klientem, prezentując swoje oferty. Taki model współpracy nie tylko ułatwia niemieckim konsumentom dostęp do wysokiej jakości polskich produktów, ale również otwiera polskim firmom drzwi do niemieckiego rynku, minimalizując przy tym koszty związane z tradycyjnymi działaniami marketingowymi. 

Działania marketingowe projektu skoncentrowane są głównie na wschodniej części Niemiec, co jest strategicznym posunięciem ze względu na geograficzną i kulturową bliskość tych regionów do Polski. Ta bliskość nie tylko ułatwia logistykę i komunikację, ale także sprzyja budowaniu silniejszych relacji biznesowych opartych na wspólnych wartościach i zrozumieniu. Wschodnie Niemcy, z ich dynamicznie rozwijającym się rynkiem i rosnącym zapotrzebowaniem na innowacyjne produkty, stanowią idealny obszar dla polskich przedsiębiorstw, które chcą rozszerzyć swoją działalność na tereny zagraniczne. 

Korzyści dla polskich przedsiębiorców 

Platforma oferuje polskim producentom szereg unikalnych korzyści, które znacząco ułatwiają wejście i ekspansję na niemiecki rynek. Jedną z najważniejszych zalet jest brak opłat wstępnych czy abonamentowych, co obniża barierę wejścia dla wielu firm, szczególnie tych mniejszych, które mogą obawiać się wysokich kosztów związanych z ekspansją zagraniczną. Współpraca z platformą eliminuje również ryzyko przepalenia budżetu marketingowego oraz zwalnia firmy z konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków na obsługę marketingową. Przedsiębiorcy płacą wyłącznie za pozyskane zapytania ofertowe, co czyni tę formę współpracy wyjątkowo atrakcyjną.

MOVO Digital: Pomysłodawca projektu 

Za projektem PolenDiscount.de stoi MOVO Digital, polsko-niemiecka agencja marketingowa specjalizująca się w promowaniu polskich firm na rynkach niemieckojęzycznych. Dzięki dogłębnej znajomości rynku oraz zespołowi niemieckojęzycznych ekspertów MOVO Digital gwarantuje skuteczność i profesjonalizm w każdym aspekcie swojej działalności. Karol Gliszczyński, założyciel MOVO Digital, podkreśla, że PolenDiscount.de to wynik wieloletnich doświadczeń i pasji do tworzenia mostów między polskimi producentami a niemieckimi konsumentami. Wizja ta nie ogranicza się jedynie do obecnego portfolio, ale również zakłada stopniowe poszerzanie asortymentu produktowego platformy w miarę rozwoju projektu. 

Pozostałe wiadomości

Policjanci zatrzymali 45-latkę oraz 26-latka. To matka i syn. Mieli podawać się za policjantów i okradać starsze osoby. Według śledczych, straty mogą sięgać setek tysięcy złotych.

Zarzuty i areszt dla matki i syna

Zarzuty i areszt dla matki i syna

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dużo rowerzystów, jeszcze więcej pieszych i bardzo mało miejsca. Styk z praskim brzegiem to najbardziej konfliktogenne miejsca nowej kładki przez Wisłę. I nie ma szans, że w najbliższym czasie sytuacja ulegnie poprawie.

Najgorsze miejsce na kładce. Tu wszystkim jest niewygodnie

Najgorsze miejsce na kładce. Tu wszystkim jest niewygodnie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

4 czerwca, w 35. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów i pierwszą rocznicę wielkiego marszu ówczesnej opozycji, w Warszawie na placu Zamkowym ma się odbyć kolejne zgromadzenie. Zapowiedział to premier Donald Tusk.

Donald Tusk: 4 czerwca spotkajmy się na placu Zamkowym

Donald Tusk: 4 czerwca spotkajmy się na placu Zamkowym

Źródło:
tvn24.pl/PAP

Miało być koleżeńskie spotkanie, było brutalne pobicie. 28-latek z licznymi złamaniami trafił do szpitala. Trzy osoby podejrzane o rozbój są już w areszcie.

Przyszedł na spotkanie, już na klatce schodowej został brutalnie pobity

Przyszedł na spotkanie, już na klatce schodowej został brutalnie pobity

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z kozienickiej grupy Speed eskortowali kierowcę saaba, który wiózł do szpitala rodzącą żonę. Do pokonania miał jeszcze ponad 30 kilometrów, a kobiecie odeszły już wody płodowe. Liczyła się każda minuta.

Wiózł rodzącą żonę do szpitala. "Przyszłej mamie odeszły już wody, liczyła się każda minuta"

Wiózł rodzącą żonę do szpitala. "Przyszłej mamie odeszły już wody, liczyła się każda minuta"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ciężki sprzęt pojawił się na skrzyżowaniu bielańskich ulic Arkuszowej i Estrady z ulicą 3 Maja w Mościskach. Prace skupiają się na przebudowie wodociągu i kanalizacji. Potrwają do wakacji. Potem ruszy remont jezdni.

Ruszyły prace przy przebudowie "bramy do stolicy"

Ruszyły prace przy przebudowie "bramy do stolicy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Podczas remontów i nowych inwestycji odkrywane są ślady historii. Na placu Pięciu Rogów znaleziono szablę ułańską sprzed II wojny światowej, a plac Krasińskich skrywał chatę pochodzącą z XVI-XVII wieku. Z kolei ślady mieszczańskiego życia wyłaniają się z terenu wokół Pałacu Kultury i Nauki.

Szabla ułańska, chata sprzed wieków, piwnice... Ziemia kryje pamiątki z dawnej Warszawy

Szabla ułańska, chata sprzed wieków, piwnice... Ziemia kryje pamiątki z dawnej Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przypomina ryjówkę, choć bliższe pokrewieństwo łączy go ze słoniem. To sorkonos. Jest niewielki, jednak biegać potrafi szybko. Tego nietypowego ssaka zobaczyć można w stołecznym zoo. Zamieszkuje wolierę przy wejściu do Ptaszarni.

Nazywany bywa "minisłoniem", jest najszybszy wśród małych ssaków

Nazywany bywa "minisłoniem", jest najszybszy wśród małych ssaków

Źródło:
PAP

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i pozwolenie na budowę pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku - poinformował Instytut Adama Mickiewicza, który przejął obowiązki zlikwidowanego Biura "Niepodległa", odpowiedzialnego za budowę monumentu.

Sąd uchylił pozwolenie na budowę Pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Sąd uchylił pozwolenie na budowę Pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dyrekcja Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej zawiadomiła prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez byłego już szefa tego instytutu - Radosława Śmigulskiego. Chodzi o przywłaszczenie publicznych pieniędzy i wydawanie ich na prywatne cele. Śmigulski miał między innymi płacić służbową kartą w nocnym klubie w Los Angeles, ale zarzutów pod jego adresem jest więcej.

Służbową kartą miał płacić w klubie nocnym. Zawiadomienie w sprawie byłego szefa PISF

Służbową kartą miał płacić w klubie nocnym. Zawiadomienie w sprawie byłego szefa PISF

Źródło:
PAP

Od czwartku eksperci ZUS, Urzędu Pracy miasta stołecznego Warszawy i Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu będą udzielać informacji o możliwych formach pomocy przedsiębiorcom poszkodowanym w wyniku pożaru hali przy ul. Marywilskiej w Warszawie – poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Eksperci będą informować kupców z Marywilskiej o różnych formach pomocy

Eksperci będą informować kupców z Marywilskiej o różnych formach pomocy

Źródło:
PAP

Ona przyleciała z Turcji, on sam przyszedł do placówki Straży Granicznej, by ustalić swoją sytuację pobytową w Polsce oraz złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Okazało się, że są poszukiwani w różnych sprawach Europejskimi Nakazami Aresztowania. Zatrzymani to obywatele Ukrainy i to władze tego kraju ich poszukiwały.

Po zatrzymaniu dowiedzieli się, że są poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania

Po zatrzymaniu dowiedzieli się, że są poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Właściciel platformy X Elon Musk zabrał głos w sprawie zarządzenia prezydenta Rafała Trzaskowskiego o standardach równego traktowania w stołecznym ratuszu. Stwierdził, że to "kopiowanie głupich rzeczy z Ameryki".

Elon Musk komentuje zarządzenie Trzaskowskiego. "Kopiują głupie rzeczy z Ameryki"

Elon Musk komentuje zarządzenie Trzaskowskiego. "Kopiują głupie rzeczy z Ameryki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na obrzeżach warszawskiego Rembertowa zapaliła się duża hałda odpadów. Na miejscu działają spore siły straży pożarnej.

Pożar hałdy śmieci. "Ogromne zadymienie, nie ma czym oddychać"

Pożar hałdy śmieci. "Ogromne zadymienie, nie ma czym oddychać"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wnętrzu dawnej apteki w oficynie Pałacu Branickich przy Nowym Świecie kryło się dekoracyjne malowidło naścienne, które powstało jeszcze zanim w budynku zaczęto sprzedawać leki. Dzieło przeszło konserwację i będzie prezentowane jako obraz.

Przez 200 lat dekoracyjne malowidło kryło się za meblami. Teraz jest obrazem na sztaludze

Przez 200 lat dekoracyjne malowidło kryło się za meblami. Teraz jest obrazem na sztaludze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W trakcie prac ogrodniczych na terenie klasztoru na warszawskim Powiślu mężczyzna poruszający się ciągnikiem został przez niego przygnieciony. Nie udało się go uratować.

Wypadek na terenie klasztoru. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

Wypadek na terenie klasztoru. Nie żyje mężczyzna przygnieciony przez ciągnik

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Piaseczna przestrzegają przed wchodzeniem na ulicę zza pojazdu i pokazują nagranie. Kamera monitoringu zarejestrowała niebezpieczną sytuację. 55-latek wpadł wprost pod koła jadącej skody.

Wyszedł zza stojącego auta prosto pod nadjeżdżający samochód

Wyszedł zza stojącego auta prosto pod nadjeżdżający samochód

Źródło:
tvnwarszawa.pl