Prognoza

Prognoza

Nad Soliną dobry wiatr i ciepło

Jutro żeglarze pływający na wodach polskiego wybrzeża powinni zostać w porcie. Będzie intensywnie padać, a do tego mogą wystąpić silne wyładowania atmosferyczne. Powieje wiatr z południowego-zachodu, który w porywach osiągnie 6 stopni w skali Beauforta. Ładnie będzie za to nad Soliną.

Kąpiel w Bałtyku? W piątek odradzamy

W piątek nad polskim morzem nie ma co liczyć na warunki sprzyjające plażowaniu. Relaksowi zagrożą m.in. burze z piorunami. Dużo lepiej sytuacja przedstawia się w kurortach europejskich i światowych.

Słońce tylko w sobotę. Reszta dni deszczowa

Do Polski przychodzi fala upałów. Dziś słupki rtęci wskażą maksymalnie 28 st. C. I tylko deszcz popsuje nam urlopową aurę. Mimo wysokich temperatur, nie opuści nas aż do soboty i wróci już w niedzielę w postaci burz.

Wilki morskie rozwiną jutro żagle

Jutro pogoda na wybrzeżu będzie sprzyjać żeglarzom. Przelotnych opadów należy spodziewać się w okolicy Sopotu i Krynicy Morskiej. Tam też będzie najcieplej 23-24 st. C. Wiał będzie północno-zachodni wiatr. Miejscami może nawet osiągnąć siłę 5 stopni w skali Beauforta. Na Mazurach amatorzy wodnych sportów nie wiele będą mieli powodów do radości. Cały dzień będzie intensywnie padać. Do tego gdzie nie gdzie mocniej zagrzmi.

Zabawa z falami? Nie w Bałtyku

W czwartek w Polsce dość dobrą pogodą będą cieszyć się tylko turyści spędzający czas na zachodnim wybrzeżu. Najlepszego wyboru dokonają zaś ci urlopowicze, którzy zdecydują się na wakacje w Izraelu, Egipcie i na Cyprze. Tam będzie naprawdę upalnie.

Białoruski niż w czwartek nad naszym krajem

Jutro deszczowy niż białoruski przemieści się nad Litwę. Prawie cała Polska znajdzie się w jego zasięgu, tylko w województwach zachodnich słoneczną pogodę będzie kształtował słaby klin wysokiego ciśnienia.

Stan wód wysoki w lubelskim i dolnośląskim

Obfite opady deszczu wciąż nam towarzyszą. W środę IMGW wydało ostrzeżenia hydrologiczne dla województwa lubelskiego i dolnośląskiego. - Na razie to nic groźnego - uspokaja Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

Jesień latem nadeszła znad Białorusi

Nad Europą dominują układy niżowe. Jedynie północną część Skandynawii i Rosji obejmują wyże. Prawie cała Polska znajduje się pod wpływem pochmurnego niżu z centrum nad Białorusią, tylko w województwach zachodnich nieco lepsza pogodę kształtuje słaby klin wyżowy.

Listopad w lipcu? Ładnie tylko na zachodzie

W środę znowu brzydko w przeważającej części kraju. Pogodnie tylko na zachodzie. Na pocieszenie - temperatura wzrośnie nawet do 27 st. C. Pogoda będzie się stopniowo poprawiać, ale biomet w większości kraju będzie nadal niekorzystny.

Na wakacje najlepiej do Izraela

Temperatura wody w Bałtyku ma od 14 do 20 st. C, ale nie ma to większego znaczenia, bo na wybrzeżu w środę będzie padać i wiać. Pogoda w Polsce w najbliższych dniach ma się poprawiać, jednak wciąż będą ją bić na głowę warunki atmosferyczne w zagranicznych kurortach.

Parasol zostaje w domu. Przynajmniej na północy

Po kilkudniowym załamaniu pogody, lato powoli wraca i mieszkańcy północy kraju będą już mogli zapomnieć o parasolach. Tam synoptycy zapowiadają najlepsze warunki atmosferyczne, najgorsze zaś na przeciwległym krańcu, czyli w Małopolsce i na Podkarpaciu. Biomet wciąż niekorzystny.

Czarne chmury nad Wenecją

Słońce zaczyna przygrzewać turystom wypoczywającym nad polskim morzem. Mamy lepsze warunki do plażowania niż Włosi i Chorwaci. Grecja pozostaje pogodowym faworytem.

Będzie padać, ale mniej

Od początku tygodnia temperatura powoli zacznie rosnąć. Deszcz jeszcze nas nie opuści, ale będzie mniej intensywny niż do tej pory. Lokalnie pojawią się burze, ale też osłabną na sile.

Zwiedzaj w Europie, opalaj się w Afryce

Temperatura wody w Bałtyku będzie dorównywać temperaturze powietrza, ale deszcz zniechęci do słonecznych kąpieli. Najlepiej wygrzewać się na afrykańskich plażach, a zwiedzanie planować w Europie.

Słońce uśmiechnie się do żeglarzy, ale tylko na chwilę

Wybrzeże miejscami będzie bezdeszczowe, więc żeglarze mogą pomyśleć o wypłynięciu w morze. Mazury nadal skąpane w deszczu, więc na wypłynięcie z portu lepiej poczekać jeszcze kilka dni lub od razu wybrać się do Grecji. Tam warunki do żeglowania nadal są najlepsze.

Lipiec to deszczowy miesiąc

Pochmurno i deszczowo dziś w całym kraju. Na południu po prostu leje. Pogodynka TVN Weronika Diallo prezentowała dziś pogodę z Nowego Sącza, pod parasolem. Wspaniale instruowała Polaków, co jest im dziś potrzebne, by móc wyjść na dwór. Były tam i kalosze, i płaszcze, parasole. Redakcyjny kolega Tomasz Wasilewski, słuchając wejścia koleżanki, dodał od siebie "i łodzie".

Najbliższy weekend ma być upalny

Od poniedziałku czeka nas stopniowa poprawa pogody. Temperatury pomału zaczną rosnąć. Lepiej będzie już w środę, a w najbliższy weekend słupki podskoczą aż do 34 st. C. Następnie znów przyjdzie lekkie ochłodzenie, ale 18 lipca upały powrócą.

Fala deszczów dotarła na południe

Niż Jörg nie daje odetchnąć. Zaczęło się od intensywnych opadów w centrum kraju i burzy w Wielkopolsce. Z czasem ulewy przesunęły się do Małopolski i nad południową część kraju.

"Dobrze, że pada. Oby nie za wiele"

Godz. 4:15. W Skierniewicach leje, a kos i tak śpiewa na całe gardło. Temu małemu śpiewakowi chyba niewiele przeszkadza, ale śpiewa tu wśród zieleni, w terenie czystym, niewiele zmienionym.

Przed deszczem uciekajmy do Afryki

Kto wybrał urok polskich plaż na wakacyjny wypoczynek, ma powody do narzekań. Szczęście natomiast mają turyści wygrzewający się teraz na arabskich piaskach. Tam warunki do wypoczynku są najdogodniejsze, z ciepłą wodą, nagrzaną nawet do 26 st. C, i pięknym, bezchmurnym niebem.

Chcesz pożeglować? Jedź do Grecji

Ze spokojem w niedzielę będzie można rozwinąć żagle tylko na wodach Grecji. Przyjemnie, ale nieco pochmurno będzie u wybrzeży Chorwacji. W Polsce na jeziorach i Bałtyku cały dzień będzie padać deszcz. Dodatkowo niskie temperatury znacznie obniżą komfort żeglowania.

Nadchodzą ulewy. Zaleje północ i południe

Mieszkańcy Żywiecczyzny, Podbeskidzia i Śląska wciąż mają powody do obaw. Choć opady deszczu chwilowo się uspokoiły, w nocy i w niedzielę znów się nasilą, co może spowodować kolejne podtopienia. Z kolei z Obwodu Kaliningradzkiego przyjdą do nas gwałtowne burze, mogące powodować wylewanie się rzek na północy kraju - prognozują synoptycy TVN Meteo.

Bez parasola ani rusz. Deszczowa sobota

Weekend nie przyniesie nam ulgi od deszczu. W sobotę nad Polską przemieszczać się będzie centrum niżu, przez co będzie pochmurno i deszczowo. Niewykluczone, że opady będą naprawdę intensywne. Tu i ówdzie zagrzmi.

30 stopni i słońce. Pogoda w kurortach dopisze

Jeśli wyjechaliście bądź wyjeżdżacie w najbliższym czasie na zagraniczne wakacje, bądźcie dyskretni. Inaczej na pewno spotkacie się z zazdrością wszystkich znajomych, którzy urlop spędzają w kraju. Na plażach świata, w przeciwieństwie do plaż polskiego Bałtyku, zapowiada się kolejny pogodny dzień.

500 wyładowań atmosferycznych w 15 minut

500 wyładowań w 15 minut - tak zaczęło się burzowe popołudnie na Śląsku Opolskim i Dolnym Śląsku. Burze są krótkotrwałe, ale bardzo silne. Front utrzymywał się nad tymi rejonami, przynosząc kolejne wyładowania.