Prognoza

Prognoza

Słoneczny dzień po burzowej nocy

Nareszcie doczekaliśmy się ładnego dnia. Po ostatnich burzach dręczących kraj, Polacy mają okazję wypocząć w weekend w promieniach słońca. Niestety, najmniej zaznają go plażowicze nad Bałtykiem i spędzający sobotę na Mazurach.

Żeglarski raj w sobotę na Cykladach

Żeglarze w Polsce nie znajdą idealnych warunków do wypłynięcia z portu. Nad Bałtykiem i na Mazurach popada, a wiatr wiał będzie z siłą 2-3 st. w skali Beauforta. Dużo lepsze warunki na Cykladach.

Najpierw słoneczny weekend, potem burze

Pogoda w weekend pozwoli nam nieco odpocząć od burz, ulewnych opadów deszczu i porywistego wiatru. Będzie ciepło, pogodnie i słonecznie. Powinniśmy jak najlepiej wykorzystać te krótkie chwile ze słońcem. W poniedziałek od zachodu napłynie do Polski kolejny front, który przyniesie ze sobą kolejne gwałtowne burze.

Jarocin: słońce, komary i rock'n'roll

W piątek wystartował festiwal w Jarocinie. Na scenie zagrają m.in. Armia, Myslovitz, Dżem i Apocaliptica. Apokaliptyczna aura fanom rocka na szczęście nie grozi. Portal tvnmeteo.pl sprawdził prognozę pogody na to muzyczne wydarzenie.

Pod Grunwaldem pogoda jak w 1410. Najpierw deszcz, potem słońce

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem już w sobotę. Po dwóch dniach burz i deszczu przechodzących przez Warmię i Mazury, rycerze i widzowie mogą liczyć na piękną słoneczną pogodę i... tony błota. Okazuje się, że w tym roku pogoda będzie bliźniaczo podobna do tej sprzed 601 lat.

Zobacz, jak w czwartek przez Polskę przechodziły burze

Przez cały czwartkowy poranek żyliśmy burzami nawiedzającymi Polskę. Kiedy nieco ucichły, postanowiliśmy sprawdzić, jak dokładnie rozkładała się ich droga. Prześledzisz ją z nami na mapach niemieckiego serwisu blids.de.

W piątek lepiej odpuścić sobie żeglowanie

Żeglowanie po polskich wodach, za sprawą deszczów, burz i porywistych wiatrów, lepiej sobie w piątek odpuścić. Najprzyjemniej czas spędzą ci, którzy zdecydowali się na pływanie po wodach Grecji i Chorwacji.

Niż odejdzie, burze zostaną

W czwartek niż, kształtujący pogodę w Polsce, przemieści się nad południową Szwecję, a front chłodny z nim związany dojdzie do naszej wschodniej granicy.

Gwałtowne burze przechodzą nad Polską

Gwałtowne burze, które w noce nadeszły nad zachodnią i północną część Polski, przeszły przez centrum kraju. Około godziny 17 doszły nad wschodnią część kraju.

Niż z układem frontów dręczy Polskę

Nad Europą Centralną i Półwyspem Apenińskim zalegają niże. Pozostałą część kontynentu europejskiego obejmują układy wysokiego ciśnienia z centrami nad Azorami, Wyspami Brytyjskimi i Rosją. Polska jest pod wpływem niżu z układem frontów atmosferycznych; ciepłego a na zachodzie chłodnego.

Deszcz rozmył tłok na plażach

Nad Polskę nadciągają chmury. W czwartek deszcz i burze przerzedzą tłok na nadmorskich plażach. Będą chwile, gdy mieszkańcy Wybrzeża z zazdrością pomyślą o słonecznym i upalnym dniu na Podkarpaciu.

W Polsce lepiej zostać w porcie

W czwartek ani na Bałtyk, ani na jeziora lepiej nie wypływać - tam możliwe będą burze. Usatysfakcjonowani powinni być za to pływający po Jeziorze Solińskim, gdzie warunki będą wyjątkowo sprzyjające. Na wodach Grecji i Chorwacji, jak zdążyliśmy przywyknąć, szykuje się kolejny dobry dzień.

Najładniejszy dzień tygodnia

Środa będzie najładniejszym dniem tego tygodnia. Będzie ciepło, sucho i prawie bezwietrznie. Niestety, zdaniem synoptyków taka piękna pogoda nie utrzyma się długo. Już od późnego popołudnia na zachodzie kraju przewidywana jest kolejna porcja opadów i lokalnych burz.

W Europie pada, nad Bałtykiem pogodnie

W polskich kurortach możemy spodziewać się w środę ładnej pogody. W pozostałych częściach Europy sytuacja ma się jednak inaczej. Pada wszędzie z wyjątkiem Grecji, Turcji, Portugalii i Cypru.

Żagle? Tylko na Mazurach

Na wybrzeżu może popadać, ale nie będzie mocno wiało. W pozostałych częściach kraju ciepło i pochmurnie. Nie zaleca się z kolei pływać po zachodnim Bałtyku. Chorwackie wody wciąż bezwietrzne.

Idzie do nas śródziemnomorskie powietrze

Jutro niż znad Francji powędruje nad Niemcy i zachodnią część Polski. Po przejściowym, lekkim ochłodzeniu, ponownie zacznie napływać do nas gorąca, zwrotnikowa masa powietrza (PZ) znad Morza Śródziemnego.

Mija rok od odkrycia Neptuna

We wtorek mija równo rok od odkrycia Neptuna. Chodzi jednak o rok na Neptunie, czyli okres trwający prawie 165 lat ziemskich. Historia odkrycia tej planety jest jedną z najciekawszych w historii astronomii.

26 stopni i słońce. Mamy lato!

We wtorek przywitaliśmy słońce. W całym kraju jest pogodnie, jedynie na krańcach wschodnich na niebie pojawiły się chmury, z których czasem spadnie deszcz. Temperatury podskoczyły do 26 kresek.

Bałtyk coraz cieplejszy

Polskie wybrzeże powoli się nagrzewa. Temperatura Bałtyku dorównuje temperaturze powietrza. Najwięcej ciepła znajdziecie w Turcji i na Cyprze. Portugalię lepiej omijać szerokim łukiem, tam zimno i pada.

Kolejny dzień z burzami i deszczem

Poniedziałek nie zapowiada się ciekawie. Chociaż niebo zacznie się przejaśniać, w wielu miejscach kraju pojawią się przelotne burze. Prawie wszędzie będzie padać deszcz, a miejscami nawet grad. Na szczęście tak wyglądać będzie jedynie początek tygodnia.

Zagraniczne kurorty wciąż upalne

Za granicą wciąż piękna, słoneczna pogoda. Nawet jeśli na niebie pojawią się chmury, to tylko na chwilę. "Najchłodniej" jest w Portugalii, bo 21 st. C. W pozostałych miejscach pogoda jest po prostu wyborna. Najgorętszym krajem wciąż jest Turcja.

Polskie jeziora i morze będą niespokojne

Pogoda sprzyjać będzie żeglującym po wodach Grecji i Chorwacji. Jednak nie ma tam, co liczyć jutro na dobre wiatry. W Polsce z kolei aura będzie idealna dla lubiących pływać w trudniejszych warunkach - na morzu i jeziorach będzie grzmiało i padało.