Prognoza

Prognoza

Na środę synoptycy TVN Meteo nie przewidują żadnych pogodowych utrudnień dla kierowców. Jedynie nad ranem gdzieniegdzie mogą zdarzyć się jeszcze mgły i przelotne opady deszczu. Potem niebo zdominuje słońce, przydadzą się pod ręką okulary przeciwsłoneczne.

Na dość przyjemną pogodę mogą liczyć w środę wypoczywający nad Bałtykiem. W większości kurortów będzie można cieszyć się słońcem, tylko w niektórych miejscach mocniej się zachmurzy. Więcej chmur pojawi się na Mazurach.

We wtorek kierowcy powinni zachować ostrożność na drogach. Wszystko za sprawą pogody. Synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu na przeważającym obszarze naszego kraju. Na północy Polski mogą wystąpić burze.

Nad polskim morzem oraz na Mazurach wtorek przykryją chmury. Pogoda nie będzie sprzyjać rekreacji na świeżym powietrzu, w wielu miejscach prognozowane są opady deszczu. Wraz z zachmurzeniem nad wodę nadejdzie ochłodzenie. W Ustce termometry pokażą 19 st. C.

W poniedziałek większość mieszkańców kraju odpocznie po gwałtownych zjawiskach atmosferycznych. Na wschodzie i w centrum kraju utrzymają się jeszcze opady i burze - miejscami gwałtowne. W całym kraju możemy za to liczyć na ulgę od upałów - temperatury nie przekroczą dziś 27 stopni.

Wybierający się w podróż po wschodnich rejonach Polski i zachodniego Pomorza muszą się przygotować na trudne warunki drogowe. Na tych obszarach będzie padać i grzmieć. Sytuację pogorszy porywisty wiatr, podczas burz osiągający nawet 90 km/h.

Poniedziałkowa aura nad morzem i na Mazurach upłynie pod znakiem zachmurzonego nieba oraz przelotnych opadów deszczu. Synoptycy nie wykluczają burz. Wyładowania atmosferyczne wystąpią głównie na Pojezierzu Mazurskim.

Niedzielną pogodę popsuje wkraczający od zachodu front atmosferyczny, na którym powstaną gwałtowne zjawiska pogodowe. Ulewny deszcz, porywisty wiatr, lokalnie gradobicia, a nawet trąby powietrzne - to wszystko szykuje nam nadchodzący dzień. Na dokładkę ochłodzenie. Na zachodzie po przejściu frontu tylko 20 st. C.

Intensywne burze z gradem, przelotny deszcz i porywisty wiatr. Taką niekorzystną aurę szykuje kierowcom sobota. Dokuczy też wysoka temperatura, dlatego przyda się sprawna klimatyzacja. Niemal w całym kraju słupki rtęci poszybują powyżej 30 st. C.

Weekend zapowiada się upalnie. Na przeważającym obszarze kraju słupki rtęci poszybują dziś powyżej 30 st. C. Tak wysokie wartości źle wpłyną na nasze samopoczucie na dodatek od zachodu wkroczy do nas chłodny front atmosferyczny, który w zetknięciu z nagrzanym w ciągu dnia powietrzem przyniesie intensywne burze z gradem.